• 01 Червень, 2018

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Команда ГО «Форум видавців» вітає усіх з Міжнародним днем захисту дітей, який в Україні традиційно відзначають 1 червня. Ми підготували для вас 5 цікавих фактів про це свято.

  1. Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров’я і благополуччя дітей були надзвичайно актуальні, 1949 року в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про невпинну боротьбу за забезпечення миру як єдиної гарантії щастя дітей. За рік, 1 червня 1950 року, був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щороку.

2. У Міжнародного дня захисту дітей є прапор. На зеленому тлі, що символізує ріст,                  гармонію, свіжість і родючість, навколо знака Землі розміщені стилізовані фігурки – червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські постаті символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, – це символ спільного дому.

3. У 1959 році була складена перша Декларація прав дитини.

4. В Україні Міжнародний день захисту дітей відзначається із 1998 року. Ініціювали святкування цього дня в Україні Міністерство України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнський комітет захисту дітей, Національний фонд соціального захисту матерів і дітей «Україна — дітям».

5. Діти – це наше майбутнє, тому із 2007 року ГО «Форум видавців» проводить один із найбільших фестивалів України цілковито присвячений дітям. Головна мета Дитячого форуму – показати малечі, що читання це цікаво і що для того, щоб стати справжнім творцем у будь-якій галузі (від мистецтва і до розвитку нових технологій) потрібно вміти включити уяву і багато читати.

×