• 16 Травень, 2018

Читання з автором книг «Іван Сила» та «Розбійник Пинтя» Сашком Гаврошем

12 травня 2018 року на Дитячий форум із Ужгорода приїхав Олександр Гаврош, автор книг «Іван Сила» та «Розбійник Пинтя».

Приємно також і те, що віддані фанати почали фотографуватися та брати автографи ще до початку заходу, а зустріч Сашко Гаврош розпочав із запитань до дітей: чи знають, де вони зараз перебувають, що, у їхньому розумінні, означає «печера» і, звісно ж, хто із юних відвідувачів займається якимось видами спорту.

Згодом Олександр Гаврош розповів дітям про життя справжнього Івана Сили, зокрема поділився із аудиторією історією його спортивних досягнень. За словами самого автора, саме сила і нескореність Івана Сили надихнули Гавроша написати книжку про славетного українського силача.

Маленькі відвідувачі ставили чимало запитань, наприклад, чи збирається Гаврош писати книжки про ще якихось українських героїв, чи буде продовження «Івана Сили», хто розповідав казки про Івана Силу самому авторові (до речі, про Івана Силу Гаврош знав ще з самого дитинства, адже його постать надзвичайно популярна на Закарпатті, звідки родом письменник), для кого йому цікавіше писати для дітей чи для дорослих, над якою книжкою автор зараз працює, ким він мріяв бути у дитинстві та багато інших. Запитань було настільки багато, що Олександр Гаврош навіть не встигав відповідати на усі. Найактивніших маленьких відвідувачів зустрічі Олександр Гаврош нагороджував призами.

До речі, Сашко Гаврош зізнався, що у його плани входить видати книжку про Тараса Шевченка (автор не заперечує того, що книга у майбутньому може супроводжуватися скандалом, оскільки зображення Шевченка буде зовсім нетрадиційним), а сам він любить книжки, в яких є багато пригод та дуже динамічний сюжет. Також письменник мріє ходити у школи та брати певні ідеї у діток.

Також Олександр Гаврош зізнався, що дуже часто письменництво для нього є стражданням, а перша його збірка була віршованою. Незважаючи на журналістську освіту, він ніколи не мріяв стати письменником, а зараз він ще й працює у театрі.

Наприкінці зустрічі усі охочі мали можливість придбати книжку з автографом Олександра Гавроша. Почуття гумору автора та численні запитання відвідувачів зробили атмосферу заходу цікавою та незабутньою!

Олена Пастернак, Галина Костик – прес-центр Дитячого форуму 2018

×