• 06 July, 2018

#НовинкиДоФоруму | Видавництво «Laurus»

Видавництво «Laurus» було задумане як маленький культурний інститут і вже восьмий рік тішить нас вишуканим книжковим продуктом. Цього року побачать світ довгоочікуваний альбом польського сатирика Єжи Леца, афоризми якого доповнені співзвучними світлинами світових майстрів фотографії, дослідження з історії рукописної кирилиці та інші. Запрошуємо вас ознайомитись з #НовинкамиДоФоруму.

Лец. ХХ століття | Проект Віктора Шендеровича

Україна, Польща та Росія, вшановуючи пам’ять Станіслава Єжи Леца, літератора, поета, філософа, антифашиста та антикомуніста, що народився у Львові, одночасно випускають унікальний мистецький альбом «Лец. ХХ століття». Він містить майже двісті світлин, що стали символами часу (зокрема, доробок визначних фотографів: Родченка, Картьє-Брессона, Сальгадо, Капи, Суткуса), які підписано великими афоризмами Леца. Це погляд на велике та трагічне століття крізь парадоксальні та мудрі думки тонкого філософа. Альбом виходить у трьох варіантах, кожен своєю мовою та дещо варіативною добіркою світлин. Справжнім подарунком для читача стануть раніше не публіковані 60 афоризмів Єжи Леца.

Дата виходу: липень 2018 року.


Книга дивностей | Назарій Заноз

«Книга дивностей» — це майстерно виписана колекція різних звичних, банальних та повсякденних речей паралельного Всесвіту, зібрання ординарних подій та явищ, які на тлі нашого життя видаються дивними та ненормальними. Для нас це фонд чудасій, серпентарій ґанджів: з черева корови пробивається вишня, Мадонна перебирається до Теребовлі, а Біле братство розпродує французькі електрочайники. Насправді, нічого надзвичайного…

Дата виходу: вересень 2018 року.


Каліграфія | Віталій Мітченко

 Автор наукового видання поставив своїм завданням дослідити історичний шлях рукописної кирилиці в Україні від появи добуквених знакових систем на її теренах до сьогодення. Уперше аналіз української кирилиці проведено на тлі зміни мистецьких стилів у Європі. Для порівняльного аналізу історичного шляху кирилиці та латиниці стисло викладено історію латинських рукописних і складальних шрифтів.

В альбомі подано близько 800 репродукцій, авторських перемальовок і схем, які наочно демонструють основні етапи розвитку шрифтових форм та вплив рукописних шрифтів на складальні.

Видання призначене для науковців, студентів і випускників художніх вузів, а також фахівців художньо-творчого спрямування, які працюють в галузі оформлення книги, графічного дизайну, реклами та створюють сучасний шрифтовий дизайн, узявши за основу кирилицю.

Дата виходу: липень 2018 року.


Апологія історії або ремесло історика | Марк Блок

 Марк Леопольд Бенжамін Блок (6 липня 1886 р., Ліон — 16 червня 1944 р., Сен-Дідьє-де-Форман, Франція) — визначний французький історик, дослідник історії середньовічної Франції. Засновник, видавець, редактор журналу «Аннали» та засновник однойменної школи. «Апологія історії» за словами автора, «Апологія історії» виникла як «протиотрута», завдяки якому він «серед жахливих страждань і тривог, особистих і суспільних» намагався «знайти трохи душевного спокою». Марку Блоку не вдалося завершити книгу, але він все ж таки відповів на важливі для сучасної цивілізації питання не тільки останнім рукописом, але і самим своїм життям.

Дата виходу: травень 2018 року.


Полювання на Снарка |  Льюїс Керролл

 

Усі без винятку знають пригоди Аліси у Задзеркаллі та у Країні див, але чи знайомі ви з «Полюванням на Снарка»? Якщо ні, то це неймовірна нагода познайомитися з найяскравішим твором англійської літератури абсурду. Восьмисказну поемагонію Льюїса Керролла на українську мову віртуозно переклав Юрко Бознаяк, більш відомий як Юрко Позаяк.

Дата виходу: травень 2018 року.

×