• 08 November, 2017

У читацькі клуби Львова придбано нові книги

Вже другий рік за ініціативи ГО “Форум видавців” в межах благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання” діють читацькі клуби. Вони засновані при чотирьох бібліотеках-філіях ЦБС для дорослих, Львівській обласній науковій універсальній бібліотеці, при Галицькій районній організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Також було відкрито новий читацький клуб при Стрийській районній ЦБС для дорослих.

 Читацькі клуби – це неформальні об’єднання літніх людей, можливість провести час у колі однодумців, вести активне соціальне життя. Ідея клубу полягає у спільному читанні та обговоренні  книг. За час своєї діяльності такі клуби вже встигли стати популярними серед людей літнього віку.

“Сьогодні у нашій бібліотеці діє два читацьких клуби. По п’ять людей у кожному, адже такий формат є зручний для обговорення прочитаного, – зазначає завідуюча відділу абонементу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Марта Трухим, – Участю у читацьких клубах літні люди задоволенні. Вони активні, відкриті до спілкування і часто навіть радять іншим що почитати”.

“У Товаристві “Просвіта” маємо один читацький клуб. Щоб обговорити книги, радо збираємося раз у два-три тижні, – розповідає Христина Бойко, координатор читацького клубу Галицької районної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, – Серед зацікавлень старших читачів найперше – українська класика та сучасна проза. Проте із радістю читають і перекладну зарубіжну літературу”.

З метою оновити книжкові полиці для старших читачів ГО “Форум видавців” було спеціально закуплено та передано у читацькі клуби бібліотек нові видання. Загалом, це 490 книг, куди увійшли видання відомих українських та зарубіжних авторів. Така матеріальна підтримка бібліотек сьогодні є важливою.

“Звичайно, для кожної бібліотеки така підтримка є вагомою, бо найперше ми працюємо на те, щоб нашим читачам було комфортно та цікаво, –  зауважує завідуюча відділу абонементу Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Марта Трухим, – І якраз найбільшу кількість серед наших відвідувачів становлять люди літнього віку. Вони активні та мають багато вільного часу. Як читачі вони цікавляться книжковими новинками, проте не завжди мають можливість їх придбати”.

Також 132 книги було доставлено у бібліотеки Львівського, Великомостівського та Підбузького геріатричних пансіонатів. В рамках акції підопічні пансіонатів також мали змогу зустрітися та поспілкуватися із письменницями Вікторією Амеліною, авторкою роману “Дім для Дома” та Надією Мориквас, авторкою роману  “Винова гора”. Письменниці провели презентації своїх творів, які також поповнили книжкові полиці бібліотек.

Загалом цього року в рамках Благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання” ГО “Форум видавців” було передано 622 книги. Книжкові новинки були придбані в 11-ти видавництв, а саме: Видавництво Жупанського, Видавництво УКУ, “Віват”, Видавництво Старого Лева, Клуб Сімейного Дозвілля, “Лаурус”, “Свічадо”, “Сo-op-media”, “Урбіно, Видавництво “Фоліо”, “Discursus”.

×