Фокусна тема: Ринок Свободи

Фокусна тема 25. Book Forum та 13. Львівського міжнародного літературного фестивалю

За одним з визначень, свобода — це відсутність перешкод для поведінки, якої бажає особа. Тому питання свободи особистості, компанії, країни — це ті речі, які визначаються і декларуються самостійно кожним суб’єктом, який прагне до свободи.

Життя в суспільстві змушує нас вступати в взаємодію з іншими людьми (або групами людей). І для мирного та продуктивного існування ми повинні розуміти бажання і потреби, виявляти емпатію до цих людей. Ця взаємодія і створює ринок потреб в свободі. Але трансформація наших особистих потреб в свободі, відповідно до пропозиції ринку, уніфікує їх, що автоматично може ставати обмеженням.

В межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен з нас “торгує” своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями Свободи, які активно використовуються у пропаганді.

Вибір цьогорічної теми фестивалю не є випадковим, бо впродовж 25 років ми збирали різних людей, що мали різні думки, перемоги та проблеми. Ми надавали майданчик для взаємодії і створили ще одне місце, де люди переглядали свої бажання.

Ми не можемо стверджувати, що це були позитивні чи негативні зміни, але хочемо акцентувати увагу наших відвідувачів та учасників на тому, що зміни відбувалися і відбуваються, а ринок функціонує.

×