• 25 Вересень, 2018

#Франческодосвід. На кого треба вчитися, щоби потрапити в космічну галузь в Україні та США?

А Ви вже читали про Франческу? Якщо ні, то подія «#Франческодосвід. На кого треба вчитися, щоби потрапити в космічну галузь в Україні та США?» була можливістю безпосередньо дізнатись від автора, чим особлива його книга. На скайп-зв`язку був автор книжки, Dorje Batuu (США) та астрофізик, працівник Інституту космічних досліджень Олексій Парновський.

У минулому Андрій Васильєв працював ведучим новин і готував репортажі з гарячих точок. А сьогодні він — оператор корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного
простору США.

Герої його книжки, працівники НАСА, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається… А космос близько.

Проте не лише «Франческа. Повелителька траєкторій» стала темою розмов. Читачів цікавило питання – як потрапити в космічну галузь? Дорж Бату зізнався, що пропозиція роботи в цій сфері стала для нього сюрпризом. «Я не уявляв до останнього, на яку посаду мене готують. Я справді не радів, бо, коли дізнався, що мене чекає, була лише одна думка – треба тікати! – ділиться автор. – Але всі колись починають. Головне не боятись. Як тоді сказав мій наставник – ти знаєш, скільки буде 2+2, а решті ми тебе навчимо».

«Насправді кожен може потрапити до NASA, – ділиться Дорж Бату. – Ця організація, хоч і вважається дуже поважною і серйозною, проте сюди може потрапити кожен. Варто мати лише бажання. Я не мав потрібної спеціальності, проте пройшов базову підготовку і, неочікувано для себе, зрозумів, що мене це цікавить. Тож планую здобувати академічну освіту в цьому напрямку», Дорж Бату або Андрій Васильєв – український журналіст бурято-монгольського походження. Народився і виріс в Бурятії, закінчив Бурятський державний унiверситет. За освітою історик-сходознавець, спеціаліст з історії Китаю. Одружився з українкою і 2002 року переїхав жити до України.

Працював телевізійним журналістом на загальнонаціональних каналах «1+1» та «Інтер». Переїхавши до США, працював кореспондентом «ТСН» та «Голосу Америки», член Медіакорпусу ООН. Нині коригує траєкторії і контролює польоти космічних кораблів та сателітів у Національному управлінні аеронавтики і космосу. Веде блог на своїй сторінці у Facebook, де ділиться тим, що відбувається у його Командному центрі.

Автор – Філімонюк Наталія

Фото – Кухар Дарина

×