• 25 Вересень, 2018

«Книжка під подушку»: Павло Матюша презентував книжечку «Вієчка»

23 вересня в Обласній бібліотеці для юнацтва відбулася презентація книжки Павла Матюші «Вієчка», що вийшла друком у видавництві «Фонтан казок». Також видавництво представило нову серію «Книжка під подушку». Книги серії створюються так, щоб дитина могла читати їх перед сном, а потім класти під подушку, брати з собою на прогулянку чи в подорож. Головні герої книги: Вієчка та її батьки, тато Жаринка і мама Талія, — дуже незвичайна родина. Вони такі доброзичливі й людяні, так люблять одне одного і весь світ навколо, що завдяки їм змінюється на краще все непривітне й самолюбиве гном’яче плем’я.


Автор каже, що спершу розповідав казки про Вієчку своїм синам, і лише потім вирішив їх надрукувати. «Взагалі, найкращий спосіб зблизитися з дитиною – розповідати їй історії. Звісно, це вимагає від батьків певних зусиль, – вважає письменник. Він розповів: – Я конфіскував у своїх дітей iPod, натомість, щовечора читаю їм книги». Проілюструвала книгу Марта Кошулінська. Художниця каже, що створювала персонажів із величезною любов’ю та цікавістю, намагалася зобразити їх не лише милими, а й трохи бешкетливими.


Юні читачі, що завітали на презентацію, взяли участь у грі від Павла Матюші і мали можливість виграти солодкі призи. Вони охоче відповідали на запитання про ввічливість і гарну поведінку, а також намагалися уявити, як треба поводитися у різних ситуаціях, щоб нікого не образити. А ще усі разом вивчили «чарівні» слова різними мовами: англійською, французькою, німецькою, іспанською, а потім дійшли висновку, що універсальний жест ввічливості – це усмішка. Така гра сподобалася не лише малюкам, а й їхнім батькам. «Ми купили книжечку ще кілька днів тому, і вже майже дочитали її. Із нетерпінням чеками зустрічі з автором. Щастя, як то кажуть, повні долоні» – розповіла пані Ярина – мама шестирічного Марка.

Наприкінці зустрічі Павло Матюша та Марта Кошулінська розписали юним читачам книжечки найкращими побажаннями та пофотографувалися з дітьми та їхніми батьками.

Автор – Вол Олена

Фото – Бадан Катерина

×