Літфест

Львівський міжнародний літературний фестиваль (скор. Літфест)  – одна з найбільших літературних подій в Україні. .

Вперше літературні заходи почали відбуватися 1997 року, з 2001 року у фестивалі беруть участь іноземні учасники, а в 2006 році відбувся 1 Міжнародний літературний фестиваль в межах Форуму видавців.

Мета фестивалю – розвиток літератури, мистецтва і культурних традицій народів різних країн, створюючи умови для повноцінного діалогу української та іноземної літератури. Сприяти подоланню ізоляції в сприйманні іноземної та української літератури, визначати основні тенденції та напрями розвитку світового літературного процесу. Ми намагаємося стимулювати перетин літератури та інших видів мистецтва.

Основний фокус на спонтанність, експериментальні мистецтва, свободу викладення думок та поширення інформації, встановлення творчих контактів, обмін досвіду між учасниками і створення нового якісного продукту.

Наші учасники – найяскравіші представники своїх національних літератур: письменники, художники, діячі культури, вчені, журналісти, перекладачі, літературні критики. Загалом, фестиваль відвідало 600 учасників з України та 58 країн світу, проведено більше 3 000 заходів.

Щороку визначається фокусна тема фестивалю, в межах якої відбуваються дискусії, круглі столи.

2006 — Межі Європи

2007 — Різні Європи, різні літератури

2008 — Література в епоху мас-медіа

2009 — Сучасна література: національне vs глобальне

2010 — Діалог поколінь

2011 — Українське книговидання в умовах кризи: час змін

2012 — Подорожі до літератури

2013 — Жінка у світі, що змінюється

2014 — Коротке XX століття – велика епоха

2015 – Культура VS пропаганда

2016 – Межі кордонів

×