• 25 Вересень, 2018

На 25 BookForum відбулась презентація книги Макса Кідрука « Де немає Бога»

23 вересня відбулась презентація книги Макса Кідрука « Де немає Бога». Зал в кінопалаці Копернік був вщент заповнений людьми, які з нетерпінням чекали автора. Та з перших ж хвилин Кідрук зазначив, що презентувати повністю книгу він не буде, адже часу, який виділили йому для цього дуже обмежить матеріал, який він підготував. Тому автор з радістю погодився відповідати на усі запитання залу, а також поділитись своїми думками стосовно нового роману. Зазначив також, що повноцінну презентацію книги львів’яни можуть побачити вже 18 жовтня. Для початку варто зазначити, що книга «Де немає Бога» зовсім нова, адже побачила світ на початку осені. За такий короткий час вона вже опинилась на першому місті в топ-20 книгарні «Є». Макс Кідрук був здивований цьому, адже перед виходом книги стартувало перед замовлення безпосередньо в нього.

Цей роман для автора є суб’єктивно найкращим. Роман не про виживання і не про авіакатастрофу. Це шість історій, які дуже тісно пов’язані, і на жаль не всі ці зв’язки «промацали». Це ті історії які Кідрука вразили найбільше протягом останніх років. Роман почав зароджуватись ще 2012 року, коли автор почав писати післямову, то знайшов чорнові файли цієї книги датовані саме тим роком. Історія з того часу дуже змінилась і стала набагато глибшою і змістовнішою. Стилістично він орієнтувався на книгу Девіда Матчела «Прості смертні».

Автор вже працює над наступної книгою. Розвиток сюжету в голові у нього вже є, але автор поки збирає саме фактаж для нього, зокрема про мозок, не про його психологію, а саме про фізіологічне підґрунтя. Зазначив автор і те, що дуже цінує, коли читачі лишають коментарі після прочитання книги. Кожен з них від особисто читає і дуже радіє, що люди розуміють те, що він хотів показати і донести їм.

У залі пролунало і таке вже звичне питання для Кідрука, чи буде продовження Бота. На що він відповів, що все йде до того, що продовження не буде,адже автор зараз пише книги ті, які сам хоче читати і ті, які б він сам купував, а історія Бота йому сьогодні вже не цікава змістовно. Після виступу у кінопалаці вишикувалась черга з шанувальників, які хотіли підписати книгу і сфотографуватись з автором.

Автор – Іванна Якимчук

Фото – LUFA

×