• 13 Червень, 2018

#на_почитай: підбірка книг про мандри

Для багатьох мандрівників улюблена старенька книга в похідному рюкзаку — щось на зразок талісмана на щастя або приємного нагадування про дім. Вона може стати головним  помічником в далеких подорожах і вірним супутником, коли навколо ні душі. 

Леонід Кантер, Павло Солодько «З табуретом до океану»

 

Колись на київській кухні зародилась ідея творчих експедицій з табуретами до чотирьох океанів. За п’ять років три табурети вже були на своїх місцях і залишився останній. Книга українського режисера Леоніда Кантера розповідає про пригоди, які довелось пережити трьом командам: з України, Білорусі та Росії на шляху до Тихого Океану через дві Америки.

Видавництво: «Фоліо»

 

 


Андрес Русо «Кипуча річка. Пригоди і відкриття в Амазонії»

Коли Андрес Русо був ще малий і жив у Перу, дідусь розповів йому історію, де згадується одна дивна деталь — кипуча річка в амазонських нетрях. Але чому вона кипить? По дванадцятьох роках на родинній вечірці Андресові, тепер уже молодому геологу, рідна тітка каже, ніби бачила ту неймовірну річку на власні очі.

Цікавість Русо обертається на одержимість: науковець над усе прагне дізнатися, що змушує річку кипіти. Розвідуючи її разом з місцевими жителями, зокрема і з шаманом, що став йому за навчителя, він опиняється перед труднощами, яких навіть уявити собі не міг.

Видавництво: «Vivat»


Джек Керуак «У дорозі»

«У дорозі» називають «ліричним романом мандрів». Його герої — люди дороги, ті самі хіпстери, бітники, які жили духом свободи і насолоди. Їхні цінності — це шлях з одного кінця країни в інший, джаз (модний у той час «боп»), кохання і нічні бесіди-одкровення.

Кожне нове покоління знаходило у бітниках щось своє, і головний герой роману, скализуб, бабій і п’яниця Дін Моріарті, і сьогодні мандрує на своєму деренчливому «мустанзі» дорогою, яка ніколи не скінчиться…

Видавництво: «Фоліо»

 

 

 


Грегорі Робертс «Шантарам»

Грегорі Девід Робертс, як і герой його роману, багато років був поза законом. Учинивши серію грабунків, він опинився в австралійській в’язниці, де мав провести де’ятнадцять років. Але у 1980-му він утік і наступні десять років бурлакував — у Новій Зеландії, Азії, Африці та Європі.

Проте більшість часу він провів у Бомбеї, де облаштував безкоштовну лікарню для бідноти, а ще підробляв і фальшивомонетником, і контрабандистом, і торгівцем зброєю. Коли ж його нарешті схопили в Німеччині та знову посадили, він скористався цим для того, щоб написати роман «Шантарам».

Видавництво «Країна Мрій»

 


Макс Кідрук «Мексиканські хроніки»

Роман заснований на реальному досвіді. Письменник розповідає про свою подорож Мексикою.

Відлітаючи наодинці до країни своїх дитячих мрій, він навіть не міг передбачити, що тисячі кілометрів, подолані ним, настільки зменшать відстань між незнайомими людьми з різних місць планети, а подорож подарує не тільки море веселих спогадів і яскравих пригод, а й нових друзів.

Видавництво: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»

×