• 01 Липень, 2018

#на_подивись: 5 екранізацій книг

«Вбивство у «Східному експресі» (2018)

Знаменитий бельгійський детектив Еркюль Пуаро терміново виїжджає до Британії, але вільних місць у потязі «Східному експресі» немає. Його рятує давній друг, власник залізничної компанії. Під час сніданку детектив помічає, що пасажири поїзда — люди різних національностей. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Усю ніч детектив не міг заснути через шум у вагоні, а потім стало надто тихо. Через снігові замети поїзд зупинився десь у Югославії. Пасажири почали хвилюватись, а містера Ретчетта знайшли мертвим у своєму купе…

Детектив Пуаро почав розслідування. На диво, всі пасажири мали алібі. Люди з різних країн, здається, не знайомі між собою, проте виправдовують одне одного. Детектив доходить висновку: вони не випадково опинилися у потягу. Тепер під підозрою всі!

Фільм знятий за мотивами однойменної детективної історії англійської письменниці Агати Крісті.


«Дівчина у потягу» (2016)

Рейчел щодня сідає на вранішній потяг. Проїжджаючи повз затишні приміські будиночки, вона бачить подружню пару, яка снідає на веранді. Рейчел подобається спостерігати за ними, адже їхнє життя видається їй більш радісним, ніж її власне. Але одного разу в цьому безтурботному раю, яким вона уявляє їхню оселю, жінку спіткає дещо приголомшливе. У поліції Рейчел не повірять…

Фільм знятий за мотивами однойменного роману англійської письменниці Поли Хокінс.

 

 


«Паперові міста» (2015)

Молодіжна, мелодраматична комедія, що розповідає про підлітковий максималізм, нерозділене кохання та його наслідки. Кожен з героїв має купу халеп, які вважає найскладнішими і намагається з ними справитись.

Головний герой фільму – учень випускних класів Кью Джейкобс, що давно закоханий в сусідку. Якось вона попросила його про допомогу у помсті власним кривдникам. Впоравшись із завданням, Кью бачить, що його нова подружка зникла. Тепер йому належить знайти дівчину, розгадавши таємне послання, яке вона залишила для нього.

Фільм знятий за мотивами однойменної книгою американського письменника Джона Гріна.


«Королева пустелі» (2015)

Кінострічка розповідає історію життя Гертруди Белл – англійської письменниці, археолога, картографа, політичного аташе Британської Імперії на початку ХХ століття. Гертруда багато подорожувала Близьким Сходом і володіла унікальними знаннями, здобутими в ході своїх досліджень, чим заслужила довіру як британських офіційних осіб, так і лідерів племен.

Хорошим другом Гертруди протягом багатьох років був британський офіцер Томас Едвард Лоуренс, відомий як Лоуренс Аравійський. Особистості Белл і Лоуренса помітно вплинули на політичні режими Близького Сходу.

Фільм знятий за мотивами однойменного роману американської письменниці Джорджини Говелл.

 


«Загадкова історія Бенджаміна Баттона» (2008)

Фільм розповідає про історію, що сталася в далекому 1919 році, про людину, яка народилася у віці 80-ти років. Батько дитини, вражений смертю дружини під час пологів, побачивши сина, кидає його під двері невідомого будинку. Але Бенджаміну Баттону пощастило, адже це були двері будинку престарілих. Директорка закладу вирішила виховати дитину як рідну.

Через зовнішній вигляд Бенджамін не може відвідувати школу, тому змушений увесь час проводити в компанії літніх людей. У віці 11 років він знайомиться з дівчинкою і з роками вони закохуються в один одного. Але чи можливе продовження відносин, коли улюблена старіє, а Бенджамін молодіє?

Фільм знятий за однойменною книгою американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда.


 

×