• 25 Вересень, 2018

«Нам залишилося ще 14 років і все зміниться». Про корупцію на 25BookForum

На 25BооkForum говорили не лише про книги, а й про важливі та болючі для Українців речі. Вже не перший рік Україна бореться з корупцією, але цей процес затягується на невизначений час. Данило Мокрик та Давід Сакварелідзе обговорили «Хто має відповісти за гальмування антикорупційної боротьби в Україні».

«Корупція зараз – це корупція, яка відбувається після жертв на майдані і на Донбасі,  якою б вона не була, навіть найменшою, але сьогодні є абсолютно неприпустимою. На жаль, ми це бачимо і мовчимо. Але там де є хоча б маленьке порушення правил, легше далі  їх порушувати», – зазначив Данило Мокрик.

Дискусія виявилася дуже емоційною, адже всіх людей в залі цікавила тема корупції. Як такого розв’язання проблеми не знайшли, але дійшли висновку, що проблема  українців в тому, що вони не розуміють важливості  кожного голосу людини і кожної думки. Якщо піде один, то підуть інші. В кожній країні є свої проблеми, але всі з ними борються, нам також потрібно боротися. Щоб вдарити і щось змінити треба об’єднатися. Багато хто звинувачує в корупції олігархів, знищити їх не можна, але можна забрати частину впливу. Шанс на зміни є, якщо суспільство готове  бути активним та об’єднаним.

Давід Сакварелідзе вважає, що змінити все можна мирним протестувальним рухом: «Біда в тому що антикорупційні органи мають зв’язки з політикою. В країні відбуваються напади на активістів. У нас погана самоорганізація, саме тому ми вже 4 роки стоїмо на місці»

Кожен з присутніх мав можливість запитати щось та висловитися. Підсумували все метафорою про Мойсея, який 40 років водив людей  пустелею: « З цієї історії ми можемо зробити висновок, що треба сорок років, щоб виросла нове покоління, яке буде будувати Україну. Нам залишилося ще 14 років і все зміниться»

 

 

Авторка – Дубровна Катерина

Фото – Христина Шпук

×