• 19 Грудень, 2017

Підсумки книжкового року: Видавництво Жупанського

Завершення року  – це час підсумовувати зроблене. Цей книжковий рік був багатим на нові видання і в художній літературі, і у жанрі нон-фікш. Все ж які книги можна вважати успішними? Які тенденції на книжковому ринку виділили видавців та що чекати у наступному році? Разом із Форумом видавців  2017 книжковий рік підсумовувало Видавництво Жупанського. Своїми думками про тенденції у книговидавництві поділився його директор Олексій Жупанський.

Видавництво Жупанського: цифри

14 книжок

Середній наклад 3000 примірників

5000 примірників “Зібрання прозових творів” Г. Ф. Лавкрафта

Жанри: перекладна художня література

Найуспішніші видання 2017 року:

Джордж Орвелл “1984”

“Повне зібрання прозових творів” Говарда Філіпса Лавкрафта

“Зібрання творів” Амброуза Бірса

“Скляні бджоли” Ернста Юнґера

Олексій Жупанський про підсумки та тенденції книжкового року

“Імплементація закону про ліцензування ввізної книжкової продукції з РФ остаточно підтвердила і довела корисність цього закону і продемонструвала скільки часу, на жаль, було втрачено, коли ворота нашого як книжкового, так і культурного ринку були навстіж розчахненими перед ворожою для нас країною. Бачимо, що ринок не обвалився, як прогнозували наші квазіексперти, а виріс і продовжує рости.

Остаточно зникла мода на розмальовки і різні варіації сентиментального чтива у форматі “кави до всього на світі”, на зміну яким прийшов тренд мотиваційної літератури та бізнес-літератури.

Продовжує зростати популярність фантастичної літератури – як наукової фантастики, так і фентезі.

Остання дискусія щодо незаконного поширення в мережі піратських копій електронних книжок ще раз показала, що у нас досить значна кількість людей ще не готова платити за електронну книжку – або просто не бажає купувати легальну копію, маючи можливість отримати її задарма.

Здається, починає зростати зацікавленість серед читачів саме сучасними українськими авторами, а не лише їхніми закордонними колегами в українських перекладах. Але, думаю, що остаточно дізнаємося, чи так це насправді вже у 2018″.

Пріоритети Видавництва Жупанського на 2018 книжковий рік

“Ще ретельніше відбирати до реалізації видавничі проекти – це мають бути на сто відсотків важливі, цікаві та значущі речі, і в цьому питанні будемо взагалі уникати будь-яких компромісів чи напівтонів. Наші читачі продемонстрували нам виняткову довіру і ми зі свого боку маємо їм пропонувати лише найвартісніші, найважливіші і найцікавіші речі зі всього огрому світової літератури.

Оптимізувати й покращити сервіс нашої інтернет-книгарні – зробити швидшою відправку замовлень, зменшити ціну за доставку, влаштовувати більше всіляких акцій і знижок, дарувати різні приємні бонуси.

Ну і, звісно, найголовніше – продовжувати покращувати наші видання і пропонувати читачам гарні і вартісні книжки”.

×