• 13 Грудень, 2017

Подаруй книгу особливому читачу!

Для кожного із нас насолоджуватися книжковими новинками є звичною справою. Як захоплюють друковані книги із сучасним дизайном, яскраві обкладинки та кольорові ілюстрації… На жаль, радості, яку відчуває звичайний книголюб, позбавленні люди, що втратили зір.

Сьогодні такі читачі із цікавістю слідкують за  новинками в літературі, слухають враження про них  від інших, просять читати рідних, та найбільше прагнуть самостійно встигати «читати» такі книги.

Для незрячих книголюбів є два способи насолодитися читанням: це книги виданні шрифтом Брайля та аудіокниги. Перший спосіб – дорогий у виданні, інший – потребує роботи волонтерів та усіх небайдужих. Людей для такої благодійної ініціативи сьогодні поєднує Львівська обласна організація «Українське товариство сліпих»:

«Незрячі люди дуже багато читають, тому найбільш оптимальним варіантом для нас є аудіокнига, – розповідає голова правління громадської організації Любов Кукуруза, –  В Києві у нашої організації є будинок друку і звукозапису, де професійно начитують такі книги. Проте брак в аудіокнигах все ж відчувається, тому ми як громадська організація частково цю роботу беремо на себе. У Львові ми теж маємо невеличку студію звукозапису і частину книг начитуємо самостійно. До цього ми залучаємо волонтерів, студентів, акторів із Національного академічного театру ім. Марії Заньковецької. Незрячі як активно читаючі люди теж хочуть бути в курсі усіх новинок, які виходять в плоскодруці».

Аудіокниги серед незрячих поширюють за допомогою дисків та електронних носіїв. Кожен із них приходить за своєю добірку для читання у бібліотеку організації. Цього року Форум видавців вперше долучився до літературної ініціативи із створення аудіокниг для незрячих, надавши актуальні новинки для озвучення. Зокрема, це книги видавництв “Vivat”, “Час майстрів”, Видавництво Старого Лева, “Книги ХХІ”, “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

Прочитаними книгами можете поділитися і ви, принісши їх у бібліотеку по вул. Січових Стрільців, 5 у зручний для вас час.  А також зголоситися як волонтер для озвучення книг чи обробки запису.

Зробімо читання цікавим і доступним для всіх!

×