Подкасти 24 Форуму видавців: дискусії

Кожного року програма Форум видавців складається не лише із літературних подій, але й із численних дискусій. Адже Форум – це платформа для публічного обговорення актуальних проблем.  В межах тематичних кластерів  питання різних професійних сфер мають нагоду обговорити бізнесмени, вчителі, медики, культурні менеджери, науковці, історики.  У добірці зібрано подкасти із найцікавіших дискусій 24 Форуму видавців.

Три поетеси Галина Крук, Марта Брижак і Анна Малігон розповіли про те, що спонукає їх писати, який межовий досвід став темами їхніх віршів та  наскільки тісно поетичні тексти можуть бути поєднанні із особистими спогадами. Дискусія із авторками супроводжувалася поетичним читанням.

Дискусія присвячена сучасній українські критиці та взаємозв’язкам між автором, читачем та критиком. Які літературні майданчики сьогодні існують? Чи довірять думці літературних критиків? Якою, загалом, є функція критика у сучасному літпроцесі? Відповіді на ці та інші питання шукали учасники дискусії Тетяна Трофименко, Юрій Володарський, Тетяна Калитенко, Євген Станісевич, Софія Філоненко.

Із кожним роком в Україні з’являється все більше видань, які порушують соціальні проблеми. Окремі із них присвячені темам насильства, життю людей із інвалідністю, проживанню українців закордоном, невиліковним захворюванням та ін.  Про те чи здатна книга позитивно вплинути на сучасне суспільство дискутували Катерина Бабкіна, Ірина Славінська, Лариса Денисенко, Лілія Омельяненко, Ілля Стронґовський.

Під час заходу Галина Крук та Катерина Калитко розповіли про власний досвід «дорослішання», про те, яке значення має вік у житті людини та у який спосіб впливає на суспільний статус і мислення. Обоє письменниць презентували під час 24 Форуму видавців нові книги – збірку поезій «Доросла» Г. Крук та прозу «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» К. Калитко. Модератор заходу: Гаська Шиян.

Два автори, що представляють локальну культуру України, Шолтес Банди та Александр Топілов дискутували про роль нішевої літератури у загальному літпроцесі. Шолтес Банди автор книги “Острів Sziget, або труселя Iggy Попа”. Александр Топілов одеський музикант, автор книги “Все вот это вот” про різноманіття культурних маргіналів Одеси 90-х років.

Чим цікава видавництвам і читачам нова та класична шведська література? Що приваблює більше – спільні риси чи відмінності? Докладніше про видання шведської літератури в Україні розповіли Федір Андрощук, Юрій Завадський, Денис Суворов.

Чому все більше українських громадських діячів стають політичними в’язнями неоголошеної війни? Як реагувати суспільству та які рішення приймати? У який спосіб зазнають політичного тиску кримські татари на півострові? На ці на інші теми  дискутували експерти Юрій Яценко, Марія Томак та Олександра Сурган. Модератор: Валерія Коломієць.

Чим цікавий біографічний жанр для читачів і що робить його одним із найпопулярніших закордоном? Якими є перспективи розвитку нон-фікш біографій в Україні? Які видання уже встигли вийти та стали популярними? Про новинки біографічної літератури розповідали Севгіль Мусаєва, Валентина Кирилова, Юрій Марченко, Строля Віргініюс. Модератор: Костянтин Родик

Як бізнесмени заробляють свої перші мільйони? Чи є на книжковому ринку такі видання у жанрі нон-фікш? Як побудувати успішний бізнес в Україні? В межах тематичного кластера «Non-fiction» на ці питання дискутували Вікторія Єсауленко, Олександр Савченко, Богдан Ославський.

У яких жанрах пишуть українські автори та журналісти про сучасну війну на Сході? Чи можемо віднести такі тексти про війну до жанру нон-фікш? Чи має автор право на художню видумку, пишучи про війну? На ці теми дискутували  Марко Мельник, Богдан Жолдак, Владислав Івченко, Едуард Юрченко. Модератор: Костянтин Родик. Тематичний кластер «Non-fiction».

×