• 18 Вересень, 2017

Презентація книги «Крамничка «З легкої руки»

17 вересня – останній день форуму, останні покупки книг, останні презентації…

Саме тоді відбулось ознайомлення роману Горана Петровича «Крамничка «З легкої руки» із шанувальниками книг про читання. Учасниками цієї події були: Кінович Марія, Костовська Алла, Хадановіч Андрей, Юлія Мороз . Модератор: Татаренко Алла. Організатор: КОМОРА.

Як сказала перекладач книги Алла Татаренко, це презентація книги, про яку  можна довго розповідати, але можна не розповідати нічого, адже вистачає взяти її до рук, почати читати і вона сама все розкаже.

Цей захід – свято книги, це її перша зустріч із українськими читачами, і хоч автор не був присутній цього дня, там були люди, які долучились до «народження» «Крамничка «З легкої руки», не менше, аніж Горан Петрович.

Здавалося б, ще 10 років тому, проводилась легендарна презентація книги збірки оповідань, тож зараз «новий старий» Горан для нас не новинка. Це письменник, який надзвичайно довго пише, він дуже прискіпливий до свого слова, тож його шанувальникам довго прийдеться чекати нового творіння. У «Крамничці «З легкої руки» автор зобразив любов до читання та його небезпеки водночас.

Марія Кінович – дівчина, завдяки якій книжка здобула своє обличчя, адже ми обираємо книги не лише за назвою, а й за її зовнішнім виглядом. Інколи, навіть обкладинка може привернути нашу увагу й надихнути взяти в руки книгу й почитати.

«Праця над книжкою – це непросто робота з редактором, це постійна співпраця і діалог для того,  щоб ми могли спільними зусиллями запропонувати вам книгу» – Алла Татаренко.  

Ілюстратор Марія Кінович розповіла, що працюючи над книгою вона постійно жила в очікуванні, адже текст вона отримувала частинами, й чим більше читала, тим більше нею захоплювалась. Кожного, мабуть, зацікавило чому ж людина намальована нею має чорну голову. Коротко передати ідею художниці неможливо, але якщо постаратись, то відповідь виглядатиме так: «Герой, занурюючись у читання попадає у чорну діру, в інший вимір, тож щоб передати різницю світів у читача голова є темною».  «Крамничка «З легкої руки» особлива тим, що немає розділів, а натомість просто поділена на 1-ше, 2-ге читання і т.д. Основні деталі ховаються поза основним сюжетом, тож потрібно зупинитися й прочитати не раз деякі моменти. Це книга про магію читання, це книга, яка вчить нас читати, тож потрібно не зациклюватись на чомусь одному, і розширювати простір свого мислення, й, опинившись всередині книжки, мандрувати не лише за лінією сюжету.

Читаючи цю книгу ви можете помітити, що автор у тексті охарактеризував у візуальному плані і архітектуру, і рослини, і все у цьому світі зі своїм кольором, звуком, смаком, щоб зробити нашу планету  затишнішою та безпечнішою. Тож, щоб читач поринув у світ зелені, садів книги, палітурка книги намальована різноманітними трав’янистими кольорами. Ще однією особливістю «Крамнички «З легкої руки» є те, що на звороті книги ви не знайдете ні анотації, ні автобіографії  автора, адже заради вами кращого сприйняття інформації, ці елементи були вилучені.

Це книга, яка змінює життя, й перекладач Алла Татаренко  – живий приклад. Після читання «Крамничка «З легкої руки» вона захопилась класичною музикою й порадила іншим читачам послухати мелодії, які давно не чули, або ж навіть відкрити для свого світогляду нові невідомі досі звуки.

«Чому ж така цікава назва? Що вона притаїла в собі?» – такі питання крутились в моїй голові на початку презентації. Як виявилось, все не так вже й незрозуміло. У попередніх абзацах, вже згадувалась, що деталі грають доволі велику роль у сприйнятті книги. Тож кожен читач, ознайомлюючись із текстом, може віднайти такі речі, які належали їхнім предкам, які вони часто бачили в дитинстві, та втратили зараз із свого поля зору. Ось наприклад, учасники заходу розповіли нам про свої знахідки, такі як: ножик з перламутром, пісочний годинник, шпильку від волосся й інші речі. Узагальнюючи,  «Крамничка «З легкої руки» – це те що існувало колись й ми не можемо знайти у реальному світі.

Автор: Круткевич Анастасія
Фотограф: Дария Хорощук

×