• 16 Травень, 2018

Презентація книги «Це зробила вона» на Дитячому форумі 2018

12 травня в рамках Дитячого форуму відбулась зустріч із творцями книги «Це зробила вона». Автори, ілюстратори, редактори зібрались, щоб розповісти гостям для кого, навіщо і чому у світі з’явилось це видання.

Над книгою почали працювати протягом року аж 120 авторів, які зуміли розповісти нам 50 історій життя жінок, що досягли успіху самотужки. Особливість цієї книги полягає у тому, що загалом пересічний українець на питання: яких видатних українок ви знаєте, скаже людей п’ять максимум. На жаль, у школі цьому приділяють мало уваги, тож більшість знає лише Лесю Українку, Ліну Костенко й Ольгу Кобилянську. Отож, метою цієї книги є надихнути жінок розвивати свої таланти й досягати висот.

На життєвій дорозі ми часто стикаємось із стереотипом, суть якого полягає у тому що дівчата чогось не можуть. Наприклад, стати пілотами чи лазити по деревах.  Нам часто диктують, що тільки завдяки чоловікові жінка може чогось добилась. У цій книзі читач знайде історії успіху жінок у різних ситуаціях і у різні часи, а також переконається, що дівчата можуть усе!

Аудиторії розповіли, наприклад, про Мар’яну Садовську, яка починала кар’єру на сцені театру Курбаса, а зараз відома по всьому світу. Захопливою є й історія Марії Бек. Жінка, яка родом з України, стала мером Детройту. У книзі її зобразили на рівні з будинками, немов статую свободи, що говорить про те, яких висот вона досягла самотужки.

Коли читач відкриває книгу, він зразу бачить на одній сторінці ілюстрацію жінки, а на іншій – історію про неї. Прочитати тут можна про різноманітні професії, які героїня підкорила й про цілі, яких вона досягла. Знайти тут можна людину для наслідування, адже доля цих жінок вражає своєю ритмічністю й насиченістю.

Отож, для нас важливо пам’ятати, що ми можемо все, ми здатні підкорити будь-яку вершину. Головне – вірити в себе!

Модератори зустрічі розповіли про постійну акцію, а саме, коли ти купуєш книгу «Це зробила вона», водночас таке видання дарується одній із бібліотек на локальному рівні. Тож в кінці зустрічі усі охочі могли придбати книгу із автографами людей, які долучились до її створення, а саме Наталки Гайди, Лілії Омельяненко, Анни Процук, Гаськи Шиян, Євгенії Нестерович, Марки Кошулінської, Лариси Денисенко й Анни Данчишин.

Анастасія Круткевич – прес-центр Дитячого форуму 2018, Віталій Грабар – фотоагентство LUFA

 

×