• 25 Вересень, 2018

Презентація книжки «Ворохтаріум»

На 25BookForum дивували новинками. «Ворохтаріум» – новачок на книжковому ринку, адже друком вийшла книга лише тиждень тому.Відвідувачі мали унікальну можливість придбати і підписати книгу першими. Книга розмов, про головне трьох друзів: журналіста, головного редактора інтернет-видання «Збруч», публіциста та політолога Ореста Друля, літературного критика, публіциста, есеїста, перекладача Олександра Бойченка та Юрія Андруховича – поета, прозаїка, перекладача, есеїста, співзасновника поетичної групи Бу-Ба-Бу. Ця книжка є наговорена, як зазначають самі автори.

Історія початку
Існує такий проект, як Літня школа. Людей, яких хочуть навчитись писати, везуть у Карпати, де у тій казковій атмосфері виступають для них різні спікери. В рамках цього проекту троє друзів вирішили наговорити і видати книгу, яку вже пізніше назвали «Ворохтаріум».
Чому «Ворохтаріум»?
Літня школа в 2017 році відбувалась у Ворохті, коли шукали назву книжки вирішили використати саме цей факт і якось її обіграти. Орест Друль, який є справжнім знавцем української мови та її історії,пізніше віднайшов значення «ворохтіти» у словнику, що означає тарахкотіти, балакати.


Про що чи про кого книга?
У ній читачі знайдуть розмови про усе : політику, культуру, літературу і письменство, а також філософію. По те хто і як починав писати, Юрій Андрухович згадував про свої перші вірші, обговорювали й їхні переклади. Є речі про які автори дискутували. У кінці книги розміщений індекс імен, кого згадували під час розмови.

Книгу наговорювали три дні, тому ділиться вона на три розділи, кожен з яких має ще два підрозділи, тому що говорили-говорили, втомлювались і робили перерву, вона і розділяє розділ на дві частини. «На третій день була така напруга цієї розмови, що я розхворівся , тому наприкінці зникаю, бо не можу говорити, і вже лежу просто слухаю» – сміючись згадує Олександр Бойченко.

На запитання з залу, про що не можна говорити письменникам, вони відповіли, що багато говорили про нинішню політику, навіть через літературу та Андрухович наполіг, щоб це прибрали, адже читача таке відволікатиме від головного. «Немає того, про що письменники не можуть говорити, є те,чого вони не можуть публікувати» зазначив Олександр. Після події усі охочі могли підписати книжки та сфотографуватись з авторами.

Автор – Іванна Якимчук

Фото – Костик Галина

×