• 12 Червень, 2018

Про зміни та почесних гостей: прес-конфереція 25 Book Forum

12 червня у готелі «Леополіс» відбулась перша прес-конференція присвячена 25 Book Forum.

Фокусна тема  –  Ринок свободи

У межах фокусної теми ми хочемо поговорити про те, як кожен з нас «торгує» своїми уявленнями про свободу під тиском обставин: щоразу підвищуючи або знижуючи ставки. Про те, як визначається ціна на свободу, залежно від умов торгівлі та суб’єкту, який стає її споживачем. Про спекуляції поняттями свободи, які активно використовуються у пропаганді.

Про наповнення 25 Book Forum:

Почесними гостями стануть американські письменниці Марсі Шор  та Енн Епплбом. Традиційно відбудеться Міжнародний літературний фестиваль, який відвідають автори з 25 країн, Міжнародний бібліофорум, Благодійна акція для людей похилого віку «Третій вік: задоволення від читання». Книжковий ярмарок де Book Forum об’єднає 250 видавництв з усіх областей України!

Цього року традиційно відбудеться Ніч поезії та музики.  Запрошеними гостями стали гурт: «Karbido», які презентуватимуть нову програму  та гурт OY Sound System. Куратором ночі став Олег «Мох» Гнатів, – зазначає програмна директорка Софія Челяк

Про  зміни:

Під час прес-конференції представили журналістам новий логотип фестивалю, який вчора, 11 червня, ми вже презентували на нашому сайті та у фейсбуці  fb.com/lviv.bookforum.  Новий логотип символізує відкриту книгу, яка концептуально поєднує у собі чотири стихії: землю, вогонь, воду та повітря. Ми об’єднуємо людей і пропонуємо їм:

  • літати з книжками,
  • горіти книжками
  • пірнати у книжки
  • зростати з книжками.

Змінюється цього року і церемонія нагородження найкращої книги 25 Book Forum. Від тепер вона матиме назву «Book Forum Best Book Award».

У випадку, якщо журі премії не дійде згоди щодо володаря гран-прі, я сама обиратиму книгу, яка отримає цю нагороду, – повідомила президент Форуму видавців Олександра Коваль.

Що таке «Версополіс» та чому це важливо для нас?

Версополіс (Versopolis) – престижна всеєвропейська поетична платформа, яка популяризує молоду поезію та об’єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.
Цього року  Форум видавців став членом цієї платформи та представлятиме Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Ми делегувала  Олену Гусейнову та Катерину Калитко на фестивалі платформи Версополіс і запрошуємо до себе авторів з Хорватії, Великої Британії, Італії, Данії. Молоді поети  з цих країн відвідають 25 Форум видавців, і ми сподіваємося на чудові події за їх участі і на  публікацію їхніх книжок українською.

За серію гарних запитань під час прес-конференції журналістка газети «Львівська пошта» Марія Ільїна отримала книгу Ларса Свендсена «Філософія свободи» від «Видавництва Анетти Антоненко».

Усі інші журналісти також не залишились без подарунків і отримали книжки Віктора Франкла «Людина у пошуках справжнього сенсу».

Про ювілейний форум журналістам розповідали: президент громадської організації «Форум видавців» Олександра Коваль, програмна директорка Софія Челяк. Запрошеними гостями на прес-конференції були директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Мирослава Туркало та заступник міського голови з питань розвитку Львівської міської ради Андрій Москаленко.


19-23 вересня
відбудеться 25 Book Forum – головний культурний фестиваль країни. Упродовж 5 днів можна буде відвідати 1000 культурних та освітніх заходів, поспілкуватися з авторами і придбати книжки. Весь Львів традиційно перетвориться на Форум видавців, адже події відбуватимуться не лише у Палаці Мистецтв, а й у  50 локаціях міста.

 

×