• 01 Листопад, 2018

що читати на осінніх канікулах?

Ось і знову прийшла чудова пора для дітей – час осінніх канікул! Вони не такі довгі і теплі, як літні, але це все одно чудова можливість насолодитися цікавими книжечками. Ми підготували для вас добірку з новинок та  класичних книжок, які варто читати цих осінніх днів. Це книжки, які перенесуть вас та ваших дітей у фантастичі світи, де захопливі пригоди, сміх і навіть важливі уроки.

 

 

Раз овечка два овечка, Галина Крук | Видавництво Віват

 

 

Ці вірші народилися з гри і до гри припрошують. Вони яскраві й веселі, світ у них — навиворіт, а дива біжать підстрибом поруч із читачами. Вони вчать лічити і вигадувати,мають логопедичний ефект, їх легко запам’ятати… І найголовніше — вони стають улюбленими після першого прочитання. Гайда за овечками! І не забудьте позбирати кульбабки, які сховалися на кожному-кожнісінькому розвороті.

 

 

 

 

 

Мене забули на місяці, Ростислав Попський | Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

 

Привіт з Місяця! Цю книжку намалював і написав для тебе відомий український ілюстратор Ростислав Попський, у чиїй уяві народжуються найнеймовірніші історії. Сюжет справді незвичайний: інженера-астронавта посилають на Місяць відремонтувати деяку техніку і… забувають про нього. На тебе чекають справжні переживання за долю головного героя, несподівані відкриття і грандіозні звершення… Зрештою, ось-ось ти про все довідаєшся…

 

 

 

 

 

Данка і Крак, Ігор Калинець | Видавництво Старого лева 

 

«Данка і Крак» — казка відомого українського поета-дисидента, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Ігоря Калинця про дивовижну дружбу дівчинки і птаха. Одного погожого дня до Данки завітав незвичайний гість — крук на ім’я Крак, який уміє розмовляти. Скільки цікавого з історії давнього Львова він їй розповів! Але, виявляється, птах, з яким так полюбила спілкуватися дівчинка, прилітає неспроста. Він розповідає їй про загадкового козака-характерника Купер’яна, таємницю якого Данці доведеться розгадати самій…

 

 

 

 

 


Петронелла — яблунева відьмочка, Сабина Штединг | Видавництво Віват

 

А чи знаєте ви, що звичайне яблуко, яке висить на дереві, може бути будинком відьми? І не простої відьми, а яблуневої! Петронелла захищає фруктовий сад від людей, адже вони часто шкодять деревам. Але одного разу відьма познайомилася з дітьми пекаря … Які і не думали робити нічого поганого. А навпаки виявилися цілком милими. Петронелла взяла під опіку своїх нових друзів. Чи зможе відьма захистити сім’ю пекаря від злобного Чахлінга? Чи врятує сад від розорення?

 

 

 

 

 

 

Сканери, Роберт М. Зоннтаґ | DISCURSUS

Світ у 2035 році – це світ без друкованих книг, газет і журналів. Усе відскановано й оцифровано. Кожен має доступ до світової цифрової бібліотеки. У будь-який час! Безкоштовно! І це завдяки мобрілю – універсальному мережевому пристрою у вигляді окулярів. Роб працює сканером у величезному концерні Ultranetz, у відділі Scan AG. Зі своїм другом Джоджо він відшуковує, сканує й оцифровує останні примірники друкованих видань, аж поки одного дня не наштовхується на Книжкову гільдію, підпільну організацію, учасниками якої є колишні письменники, книгарі, перекладачі, видавці та бібліотекарі. Після великого е-вибуху на Ultranetz та подальших перипетій концерн визнає Роба ворогом номер один — супертерористом. На що ще здатен концерн у боротьбі за абсолютну владу, контроль і монополію… Цей роман також про дружбу в часи глобального впливу цифрових технологій. Він є промовистим коментарем до наших днів. Захоплива й витончена книга. Читаючи про нібито «майбутнє», яке описує автор, раптом ловиш себе на думці: воно вже тут. І що ще гірше — усе це вважається нормою. Тотальне оцифрування реальності, витіснення живого спілкування перепискою у соцмережах, безкінечне гортання стрічки новин замість читання книг, патологічна залежність від інформації та зростання впливу тих, хто нею володіє, — все це відбувається з нами просто зараз. Мартін Шойбле (під псевдонімом Роберт М. Зоннтаґ) написав проникливу детективну антиутопію для підлітків у кращих традиціях Бредбері, Орвелла та Гакслі, проте, читаючи її, неможливо позбутися відчуття, наче автор поставив перед нами дзеркало — розгорнув велетенське дзеркальне полотно, у глибині якого ми нарешті можемо роздивитися весь той треш, із яким майже змирилися, все те, що так уперто відмовляємося помічати. Макс Кідрук, письменник Шойбле під псевдонімом Роберт М. Зоннтаґ підтверджує, що може писати не тільки добрі науково-популярні книги, але й захопливий роман про майбутнє на дуже актуальну тему. Гільде Елізабет Менцель, «Південнонімецька газета» (Süddeutsche Zeitung)

 

Таємне Товариство Близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойх та інші страховища, Леся Воронина | Видавництво Знання 

Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх…

Розбишацький детектив, Діана Мельникова | Видавництво Фонтан Казок 

 

 

Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбишаки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керують добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго. Дебютна повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», що його проводить видавництво «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

 

 

 

 

 

MOX NOX, Малярчук Таня, | Видавництво Старого лева 

 

 

 

Ця химерна книжка перенесе тебе, читачу, в чорно-білу реальність майбутнього, де над руїнами людської цивілізації ширятимуть дивні рукокрилі істоти і в якій тебе, дорогий читачу, більше може не існувати.

 

 

 

 

 

 

Гессі, Наталія Матолінец | Видавництво Віват 

 

 

“У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом — невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів — лише тоді сповна пізнає себе… Дівчина балансує між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію. “

 

Король Даркнету, Олена Рижко | Видавничий дім «Академія»

 

 

Зовсім несподівано вони натрапляють на сліди злочину й опиняються в епіцентрі кримінального розслідування. Через це під загрозою подорож Стефи до Парижа — приз за перемогу в журналістському конкурсі. А в Яра ще гостріші підстави уникати розмови з поліцією. Про них навіть Стефі не наважується розповісти. Урешті Стефа і Яр вирішують самотужки з’ясувати обставини вбивства журналіста-розслідувача. Їм довелося приймати складні рішення, витерпіти погрози і навіть, скориставшись допомогою загадкового хакера, зазирнути в тіньовий сегмент інтернету — даркнет. У якийсь момент їхні стосунки висітимуть на волосинці. Стефа змушена змінити плани. Яра арештовують. Але вони не тільки розкриють убивство, а й стануть ближчими одне одному. Ну зовсім близькими.

 

 

 

 

 

І ще декілька класичних книжок…

Тореадори з Васюківки, Всеволод Нестайко  | Видавництво А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА

Результат пошуку зображень за запитом "тореадори з васюківки"

 

 

 

Культовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» була включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху. Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться відмінним настроєм.

 

 

 

 

«Країна Мумі-тролів», Туве Янсон | Видавництво Старого лева

Картинки по запросу мумі тролі

 

До першої із трьох книг серії «Країна Мумі-тролів» найзнаменитішої казкарки Фінляндії Туве Янсон про кумедних мумі-тролів та інших дивовижних істоток, що населяють Долину Мумі, увійшли повісті «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника».

Книга друга з серії «Країни Мумі-тролів» – це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями. Маленькі герої книжки підросли настільки ж, наскільки подорослішали читачі «Країни Мумі-тролів». Тепер їм доводиться замислюватися над важливими речами, якими сповнений світ, – такими, як сенс життя, самопізнання і самоствердження, любов, взаємоповага. В книгу увійшли повісті «Мемуари Тата Мумі-троля», «Небезпечне літо», «Зима-чарівниця».

Третя книга з серії «Країни Мумі-тролів» – це нові неповторні зустрічі з милим сімейством Мумі-тролів та їхніми багатьма друзями. В книгу увійшли повісті «Невидиме дитятко», «Тато і море», «Наприкінці листопада».

 

 

 

 


Маленький принц, А.Сент-Екзюпері  | Видавництво

Похожее изображение

 

Видатний французький письменник Антуан де Сент-Екзюпері був відважним льотчиком. Одного разу на своєму маленькому поштовому літаку він навіть перелетів Атлантичний океан. Це був світовий рекорд. Якось письменник зазнав аварії над Лівійською пустелею. Доки він десять днів ремонтував свій літак, до нього навідувався маленький пустельний лис. Вони заприятелювали. Згодом після тієї пригоди Екзюпері написав свій найгеніальніший твір — казку «Маленький принц»… Проілюстрував книжку відомий український книжковий графік Владислав Єрко. У казці також використано деякі малюнки Антуана де Сент-Екзюпері.

 

 

 

Читайте хороші книжки.

×