• 16 Травень, 2018

«Сова, яка хотіла стати жайворонком» «прилетіла» на Дитячий форум 2018

У п’ятницю, 12 травня, відбулась одна з перших презентацій книжки Галини Вдовиченко «Сова, яка хотіла стати жайворонком», що побачила світ у дитячому арт-видавництві «Чорні вівці».

Спочатку пані Галина розповіла, що наштовхнуло її на написання такої цікавої історії:«Я колись спілкувалась з товаришкою, розповідала, які гарні ранки, як красиво сходить сонце, які чарівні трави в росах. Тоді подруга захоплено сказала «Як я хотіла б стати жайворонком!». Власне, тоді в письменниці народилась ідея написати книжку про сову, що вирішила прокидатись вранці та розповісти, що ж з цього вийшло.

Ілюструвала книжку українська художниця Христина Лукащук, яка теж завітала на презентацію. Вона, зокрема, розповіла свої враження про сюжет:

«Це не просто історія про двох пташок, які прокидалися у різну пору. Тут знайдеться надзвичайно багато тем, над якими варто пороздумувати.»

Далі презентація відбувалась у форматі спілкування. Пані Галина запросила усіх визначитись із тим, жайворонки вони чи сови. Приєдналась до гри і Тетяна Стус  – інша відома дитяча письменниця. Вона розповіла, що належить до сов, які змушені бути жайворонками, адже зранку має доволі багато справ.

Щодо маленьких книголюбів, то, як з’ясувалось, більшість із них все ж таки любить прокидатись пізно.  Однак, знайшлись і ті, хто, як і Галина Вдовиченко, належать до жайворонків, серед них і юна казкарка Кізима Олена.

На завершення пані Галина поцікавилась, хто читає кожного дня та вказала, що це дуже важливо, щоб читання було щоденним.

Марія Оринчак, Марія Велика, прес-центр Дитячого форуму 2018

 

×