• 14 Травень, 2018

Страшні читання: зустріч із Олегом Чаклуном та Іваном Андрусяком

Іван  Андрусяк завітав на Дитячий форум аби трохи налякати відвідувачів. «Ви прийшли, аби нажахатися?» – звернувся до діток письменник.

12 травня на Дитячий форум у Львові завітали українські письменники  Іван Андрусяк і Олег Чаклун,  які пообіцяли налякати та, водночас, розбурхати малечу, яка в цей прекрасний суботній ранок прийшла, щоб весело провести час.

Іван – увійшов у літературу на початку 1990-х як учасник літературного угруповання «Нова дегенерація». Критика вважає його одним із чільних поетів покоління «дев’ятдесятників».  Його колега по перу,  Олег Чаклун, який хоче залишатись інкогніто, також належить до письменників плеяди містичних і страшних історій. Це була тепла зустріч, незважаючи на  обіцянки читати страшні віршики та казочки , а то й навіть дуже страшні.

Пан Іван розгорнув свою  книгу із жахами «Лякаця» та прочитав маленький уривок із історії.

«Що може бути страшного в спілкуванні з бегемотами? Як із ними дружити?» – запитав у малечі автор. Як виявилось, людині дуже складно  потоваришувати із великими тваринами. Вам доведеться проминути їх разів зі сто, бегемот впізнав тебе.

Іван Андрусяк додав: «Як ні, то вас проковтнуть». Одна із дотепних відвідувачок пожартувала: «Та що в цьому страшного? Зсередини його легше досліджувати».

Згодом, письменник зробив маленький огляд «дуже страшної книги», яка називається «Третій сніг». У ній розповідається про чемних діток, яких викрали в мішок і відвезли до темного-притемного лісу. Проте, за словами Івана, у книзі «більше смішного, аніж страшного».

Лариса Лісик , яка завітала на форум із Рівного, розповіла, що читає  своїй пятирічній онуці твори Івана Андрусяка. Жінка зізналась:«Навіть обкладинка спонукає переглянути казочку, адже на ній – добрий їжачок. Ця історія порушує безліч нагальних загальнолюдських питань, що стосуються нашого місця в цім світі та призначення».

Згодом до мікрофона взявся Олег Чаклун.  Чоловік з порогу зізнався: «Недавно з-під мого пера вийшла книга про монстрів, проте її поки немає у книгарнях».Олег Чаклун пообіцяв нам презентацію  казочки на 25 Форумі видавців у Львові.

Відтак,  він прочитав уривок із «Залізного собаки Люцера». Дітки із задоволенням слухали цікаву історію про подорожі автора в далеку Швейцарію, містичну окраїну, де розляглось місто Люцер,  знаходиться гора Пілатос, де, за легендою, жили справжні дракони.  Вищезгадана розповідь про залізних вуханів писалась під враженнями від цього місця.

Опісля, всі охочі мали змогу поставити запитання авторам. Юні фантазери розпитували про  роботу в журі письменників на одному із творчих конкурсів  прози та поезії для діток, соціальний проект «Бібліопортал», спрямований на підтримку регіональних бібліотек та багато-багато іншого.

Поліна Тендітна – дівчинка, яку захоплюють твори Івана Андрусяка, запитала, які книги в майбутньому хоче написати автор.

Відповідь здивувала: «Я не розкриватиму всіх секретів, проте головна героїня запланованої книги – дуже схожа на тебе. Вірю, що коли ти її перечитаєш –  впізнаєш у головній героїні себе».

Здається, містика, але й у вигадках завжди є частинка правди.

Марія Велика, Мар’яна Коваленко, прес-центр Дитячого форуму 2018

×