Тематичні кластери

Освіта

Тематичний кластер «Освіта» буде цікавим для педагогів, учнів, студентів, батьків. У його рамках заплановано порушити питання реформування освіти, розвиток педагогів та учнів, роль батьків у навчанні, а також обговорити сучасні шкільні навчальні практики, що використовуються закордоном. Зокрема, відбудеться презентація книг Арі Покка «Вищий клас. Шкільне керівництво та управління по-фінськи», видання Кен Робінсон «Творчість у школі», Аманди Ріплі «Розумники», Джулії Лікотт-Гамс «Як виховати дорослого», Миколи Скиби «Освіта для турбулентного світу», Фіонг Ань Чан “Як ніколи не помилятись. Сила математичного мислення”.

Нові підходи до навчання вчителі та батьки матимуть нагоду освоїти безпосередньо на заходах Форуму Видавців на численних майстер-класах. Серед яких «Виховання на цінностях в новій українській школі: як перейти від теорії до практики?»; «Моделювання навчальних програм початкової освіти за стандартом нової української школи»; «Як перетворити педагогічний колектив на команду» та ін.

Програма кластеру
Куратори: Михайло Комарницький, Микола Скиба
Де: УКУ

Креативні індустрії + Урбаністика

Метою тематичного майданчика є об’єднати людей навколо питань містобудування та створення нового сучасного простору, обговорити взаємозв’язки людини із ландшафтом, що оточує її, а також презентувати нові практики у сфері креативних індустрій та урбаністики.

Загалом до заходів та дискусії тематичного кластеру буде залучено понад двадцять експертів, які поділяться свої досвідом у сфері креативних індустрій та урбаністики. Це, зокрема, Анна Бондар – в.о. головного архітектора Києва, яка була куратором першого в Києві фестивалю міських проектів «PRO місто», конкурсу меморіалу Небесної сотні «Територія гідності». Кілька нових перекладів книг із урбаністики презентуватиме Дмитро Настека.  Дмирто Чернишов – відомий блогер, автор книги «Как люди думают» проведе майстер-клас із реклами та розповість про своє дослідження того, як виникають ідеї.

Програма кластеру
Куратор: Олександра Сладкова
Де: Дворик ратуші\Lem Station

Бізнес, економіка

Даний тематичний кластер буде цікавим для підприємців, молоді, що планує власний бізнес та усім, хто прагне розвиватися. Мета майданчика – навчальна, тому найперше організатори запрошують долучатися до численних майстер-класів та лекції. Серед проблем, які планується обговорити на воркшопах та дискусіях спільно із експертами та бізнесменами такі: економічні реформи; бізнес-інновації; тактика та стратегія у прийнятті бізнес-рішень; самомотивація та тайм-менеджмент; продуктивність та ін.

Програма кластеру
Куратор: Володимир Глащенков
Де: Leopolis Hall

Non-fiction

Все популярнішими на книжковому ринку України стають видання у жанрі non-fiction. Форум Видавців запрошує численних поціновувачів таких книг взяти участь у тематичній програмі. Метою кластера є популяризувати культуру читання та книги, а також якісну перекладну та українську non-fiction літературу.

Програма кластеру
Куратор: Костянтин Родик
Де: 
Музей етнографії

УВК

Українська Візуальна книга – проект, мета якого донести цінність якісного візуального проекту. Ми говоритимемо про мистецтво подачі книги, як цілісного продукту.

Програма кластеру
Куратор: Павло Гудімов
Де: 
Леполіс, камінна зала, дворик

Жінка

Майданчик, де розбиратимуться кейси, що доводять, що дискримінація за ознакою статі в Україні та в світі досі існує. Презентуватимуть кейси людей, що присвятили своє життя боротьбою з цим поняттям та тим, хто від нього постраждав.

Програма кластеру
Куратори: Ірина Славінська, Лариса Денисенко
Де: 
Копальня Кави

Права людини

Права людини – універсальне базове поняття, що декларується сучасним суспільством. Але досі існують випадки жорстких порушень.

Програма кластеру
Куратор: Валерія Коломієць
Де: 
Копальня Кави

Історія

Серед інших освітніх майданчиків тематичний кластер «Історія» відзначиться презентаціями численних історичних видань. Серед них книги та дослідження присвяченні різним сторінкам нашої історії: М. Литвин «Проект «Україна»: Галичина та Волинь у складі міжвоєнної Польщі»; «Війна двох правд: поляки та українці в кривавому ХХ столітті»; «Київська духовна академія в іменах: 1819-1924 рр.»; «Історія війн і військового мистецтва» Т1; Також вперше українською було перекладено книгу відомого французького історика Алена Безансона «Свята Русь», а також відбудеться презентація перекладів книги Ан. Содомори.

Програма кластеру
Куратор: Василь Кметь
Де: Н
аукова бібліотека ЛНУім. Івана Франка

Наука і технології

У фокусі тематичного кластера – інженерія, біонаука, космос, цифрові технології, розробка інтерактивних та мультимедійних книг та чимало іншого. Про досягнення у кожній із цих галузей планується розповідати максимально просто і цікаво. Адже зробити науку популярною – це одна із цілей організаторів. Обрали для цього як вже відомі формати лекцій та вокшопів, так і нову методику так звані лекції 15х4 Talks.

Програма кластеру
Куратор: Олег Фея
Де: 
Перша Львівська Медіатека

Стиль життя

Вибір базових питань, що свідчать про тебе як про особистість є досить важливим для кожної людини. Залишатися на маргінесі означає те, що ти не навчився насолоджуватися життям сповна. Розставляти пріорітети та приймати рішення будемо в межах тематичного кластеру “Стиль життя”

Програма кластеру
Куратор: Гася Шиян
Де: 
Дім книги (дворик)

Мови/переклади

Метою тематичного кластера є презентувати перекладацькі проекти в Україні, нові видання закордонних авторів, що вийшли українською, а також провести практичні курси та воркшопи у рамках кластера.

Серед перекладацьких проектів презентація «Антології сучасної грузинської поезії», шведської сучасної літератури, тематичні дискусії.

Серед запропонованих майстер-класів майданчика воркшопи на такі теми: «Як вдало організувати літподію?»; «Рецепти літературної майстерності від авторів-початківців» та презентації нових перекладних видань – двотомного видання творів Ерза Павнда, зібрання творів Амброуза Бірса, українського перекладу книжки Анджея Стасюка «Як я став письменником» та ін.

Також у рамках тематичного кластера «Мови та переклади» відбудеться відеопоетичний проект «Долаючи тишу» за участі Л. Панасюка, Ел. Євтушенко, Т. Малковича, Д. Гладун, Ф. Крикуна та Богдана-Олега Горобчука.

Програма кластеру
Куратор: Поліна Городиська
Де: Communa

Кулінарія, їжа

Вже стало доброю традицією проводити численні мистецькі та літературні заходи Форуму Видавців саме у різноманітних рестораціях та кафе. Цього року кулінарний кластер має на меті доповнити програму Форуму, адже саме гастрономічна сфера є невід’ємною складовою культури сучасного Львова.

Куратори: Ліза Крижановська, Всеволод Поліщук
Де: Лем Стейшн

Філософія

Програма кластеру
Куратор: Олександр Комаров
Де: камінна зала, готель Жорж

Здоров’я

Ціллю тематичного кластера «Здоров’я» є презентувати книжкові видання у даній галузі, обговорити перспективи реформування медицини, провести навчальні воркшопи та привернути увагу до питання збереження власного здоров’я.  Серед заходів навчальні лекції для лікарів, одна із яких буде присвячена впровадженню новітньої класифікації хвороб ІСРС-2 за участі експерта Всесвітньої організації охорони здоров’я, відкриті розмови зі студентами УКУ та ЛНМУ, видавцями, медичною спільнотою Львова.

Окрім цього матиме тематичний кластер і практичну та благодійну цілі. Завдяки підтримці медичного центру Інтерсоно усі охочі зможуть принагідно обстежити своє здоров’я. А також кожен відвідувач буде мати змогу протягом трьох днів стати донором крові та долучитися до благородної справи порятунку людських життів.

Програма кластеру
Куратор: Олеся Винник
Де: готель Дністер

×