• 25 Лютий, 2019

У 2020 світ побачить стрічка про Лесю Українку

До дня народження Лесі Українки оприлюднено перший тизер майбутнього байопіка під робочою назвою «Леся Українка. Узлісся». Про це повідомляється на Facebook-сторінці стрічки.

У сюжеті тизеру відображений один із найдраматичніших періодів в житті письменниці — час, який вона провела з Сергієм Мержинським наприкінці його життя.

«У майбутньому фільмі, як і у тизері, ми хочемо показати некласичний та незвичайний образ Лесі Українки. Ми всі звикли до портрета на шкільній стіні та сухих фактів, які викладали нам вчителі літератури. Але ми хочемо показати Лесю зовсім іншою: живою, сучасною, із глибокими почуттями.

Ми відтворимо образ справжньої жінки-енігми, розповімо про всі містичні та контроверсійні повороти її долі», — розповіли продюсерки фільму Юлія Сінькевич та Марія Москаленко.

Роль Лесі в тизері виконала молода українська акторка Дар’я Полуніна. Режисерка байопіку – Нана Джанелідзе. Також вона розробила сценарій та концепцію тизеру.

Ідея реалізована продакшн-компаніями JS Films та FX FILMS Georgia. Зйомки проходили у Києві: у Голосіївському парку та у декораціях однієї із фотостудій.

Проект «Леся Українка. Узлісся» переміг у конкурсі Українського культурного фонду та зайняв перше місце серед проектів міжнародної співпраці в категорії «Аудіовізуальне мистецтво» та третє місце серед усіх міжнародних проектів.

12 вересня між компанією Джей Ес Філмс та Українським культурним фондом було підписано грантову угоду про підтримку проекту.

Переглянути тизер

×