• 26 Вересень, 2017

У Львові відбулася презентація роману «Евора» Віталія Портникова

17 вересня на Форумі Видавців у рамках українсько-єврейських зустрічей відбулася презентація книги «Евора» Віталія Портникова.

«Ми з вами звикли до Віталія Портникова як до серйозного журналіста, тлумачника того, що відбувається з нами у ближньому і дальньому зарубіжжі.З*являючись майже на усіх українських каналах цей чоловік у якийсь паралельний спосіб багато мандрує. Крім цього він є автором книг: «Богородиця в синагозі» та «Тюрма для янголів»»,-представив автора модератор Володимир Бєглов.

Ця книжка маленька, але у письменника процес написання зайняв чотири-п*ять років.

«Я не знаю за скільки я напишу наступну таку прозову книжку, тому що не хочу, щоб мені було соромно.Навіть перед колегами-журналістами.»-сказав Віталій Портников.

Першим поштовхом до написання книги був візит до музею у португальському місті Евора.Другий-це зустріч із головним героєм у Львові, і порівняння українського міста з Лісабоном.

«Ця книжка і про Львів.Коли ви прочитаєте, то впізнаєте його атмосферу.»-зазначив автор.

Головною темою роману «Евора» є кохання.У ній описуються події любовної історії, яка відбувається в двох реальностях – середньовічній та сучасній Португалії.

«Кохання-це найважливіше.Кохання у будь-якому вигляді воно створює людину.Це стосується любові до жінки і до держави. Ми не можемо ставитися до України як до корпорації, бо її люблять і за неї віддають життя.Так само і Майдан відбувся через кохання.»-ділиться думками Віталій Портніков.

Також Володимир Бєглов згадав про зірвану через погрози презентацію книги «Майя та її мами» письменниці Лариси Денисенко.Журналіст відповів, що це показує формування нормальної, європейської країни.За кордоном також бувають різні заворушення:розмальовані стіни синагоги, коктейлі Молотова і зірвані зустрічі через різні політичні погляди..І тоді просто, щоб врятувати країну на центральне місце виходить «здорова» частина суспільства, якої завжди більшість.

«Можливо у нас ця більшість зараз інертна, але вона крок за кроком починає захищати свої інтереси.»,-сказав автор.

Журналіст зазначив,що він відрізняється від українських політиків і багатьох своїх колег, тим, що говорить людям правду.Він не залякує, а говорить, що буде.В це можна вірити або не вірити.

Також модератор Володимир Бєглов розказав таємницю Віталія, що той, у тісному колі, коли немає журналістів з диктофонами декламує чудові вірші.

«В дитячі та юнацькі роки я писав вірші.Навіть думав займатися цим професійно, але я не бачив у них те, що я зможу бути поетом, за якого мені не буде соромно.І я перестав це робити»,-відповів автор.

На останок Віталій Портников подякував публіці та сказав, що ми станемо успішною країною тоді, коли нас почне щось цікавити окрім політичних тем.

×