• 19 Грудень, 2017

Українська книжка на Близькому Сході

З 30 листопада до 13 грудня в Бейруті, у виставково-концертному комплексі “Б’єль” відбулася одна із найстаріших книжкових подій Близького Сходу – Бейрутський міжнародний арабський книжковий ярмарок, 61-ий за рахунком. Цього року за ініціативи Посольства України в Ліванській республіці (Посол – Ігор Осташ) та ГО “Українці Лівану” (голова – Ірина Висота) у події вперше взяла участь Україна, яка представила на своєму дизайнерському стенді сучасну українську книжкову продукцію – дитячу, художню та науково-популярну літературу, подарункові видання.

Партнером української сторони виступив співорганізатор Бейрутського ярмарку Клуб арабської культури (президент Фаді Тамім).

Директор української програми на Бейрутському міжнародному книжковому ярмарку – Марина Гримич, дружина Посла України в Лівані Ігоря Осташа.

Центральною подією української програми ярмарку стала презентація арабомовного видання поетичної збірки Івана Франка “Зів’яле листя” в перекладі ліванського письменника Імадеддіна Раефа з ілюстраціями за картинами українського художника Олександра Мельника.

10 грудня на Бейрутському міжнародному книжковому ярмарку відбувся День України. Програма цієї події включала свято української дитячої книги, реалізоване у двох мюзиклах на тему українських книжок та казок; офіційну програму із виступами представників українських видавництв “Нора-друк”, “Видавництво Анетти Антоненко”, “Видавництво Старого Лева”, “Ніка-центр”; заключний фінальний концерт, в якому взяли участь колективи з Лівану та України.

Українська програма на Бейрутському міжнародному книжковому ярмарку стала можливістю широко представити українську книжку на Близькому Сході. Також під час зустрічі групи українських видавців і організаторів книжкових фестивалів та івентів в Україні з головою Асоціації арабських видавців Башаром Шебару було вирішене питання безкоштовної участі України на одному з найпрестижніших на Близькому Сході – Міжнародному книжковому ярмарку в Абу-Дабі в квітні-травні 2018 року.

×