• 27 Березень, 2019

Вітаємо першого суперчитача України!

Денис Грицай, учень 7 класу КЗШ № 51 з Кривого Рогу, переміг у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія-2019» у Дніпропетровській області та став першим Суперчитачем України.

На фото: Суперчитач України Денис Грицай та дніпровські письменниці
Еліна Заржицька та Олена Рєпіна

За почесне звання у Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей змагалося 14 книгоманів – найактивніших та найзавзятіших читачів.

Всі вони вибороли перемогу у попередніх етапах конкурсу, що відбулись у сільських та районних бібліотеках та бібліотеках ОТГ. Упродовж кількох місяців школярі читали книжки з української чи зарубіжної літератури, що не входять до шкільної програми, вели свої читацькі щоденники, в яких записували враження від прочитаних книжок та свої відгуки.

«Мої улюблені жанри – це подорожі та фентезі, а одна з найулюбленіших книжок – «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів. Ця книга мені подобається, адже всі знання у ній подані дуже просто і цікаво. Окрім цього, в ній є захоплюючі ілюстрації, справжні фотоархіви про космос, а ще у невеликому обсязі теорії про Всесвіт. Під часу конкурсу я прочитав більше 20 книжок, серед яких – про Шерлока Холмса, «Гімназист та чорна рука» Андрія Кокотюхи та «Неймовірні пригоди Івана сили» Олександра Гавроша»,  – сказав Денис.

У фіналі конкурсу учасники обласного туру розповідали про прочитану та описану в Читацькому щоденнику книгу, а журі оцінювало їхні читацькі щоденники, враховуючи кількість прочитаних книжок, систематичність ведення щоденника, оригінальність оформлення, висловлені оригінальні думки, які заохочують до прочитання.
Членами журі конкурсу були відомі дніпровські письменниці Еліна Заржицька та Олена Рєпіна,  фахівці обласної бібліотеки для дітей Любов Тараненко, Тетяна Федусь та директор бібліотеки Ольга Прокопович-Ткаченко.

На фото учасники ІІІ етапу конкурсу «Книгоманія»

«Мені дуже сподобалось, як все було організовано. Ми не тільки розповідали про свої улюблені прочитані книжки, але відповідали на питання цікавої літературної вікторини, яку підготували для нас бібліотекарі», –  поділився враженнями переможець конкурсу.

Перемога Дениса Грицая у Всеукраїнському конкурсі стала можливою завдяки допомозі та підтримці його педагогів – вчительки української літератури Марії Яковенко та вчительки зарубіжної літератури Катерини Нікітенко, а також бібліотекарки бібліотеки-філії № 2 КЗК «Міська дитяча бібліотека» Людмилі Куцевол, постійним читачем якої є Денис. Співорганізатори конкурсу – ГО «Форум видавців» та ДУ «Український інститут книги» – щиро дякують цим людям, а також всім вчителям та бібліотекарям Дніпропетровської області за підготовку і проведення конкурсу та багаторічну діяльність з промоції читання.

Денис Грицай першим виборов головний приз – поїздку на Фестиваль дитячого читання  «Книгоманія», що відбудеться 17-19 травня у Львові.

Довідка:
Співорганізатори конкурсу: ГО «Форум видавців», ДУ «Український інститут книги».
Генеральний партнер: ПАТ «Кредобанк«
Всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія» проводиться з 2005 року. Всього у Конкурсі за роки проведення взяло участь понад 1 мільйон школярів з усіх областей України. Конкурс відбувся у 376 районах, 141 місті, понад 8600 школах та у 880 дитячих і сільських бібліотеках. Загалом на Фестивалі “Книгоманія” у Львові побував 791 переможець з усіх областей України.

Слідкувати за перебігом конкурсу можна у Таємному товаристві книгоманів та на сайті bookforum.ua.

×