• 26 Вересень, 2017

Володимир Головко: «Очільникам держави не вистачило державного інстинкту»

17 вересня Володимир Головко провів лекцію-дискусію про перспективи повернення Криму та державну політику з реінтеграції окупованих територій. Спікер є істориком, автором книги «Окупація Криму», яку він відправив особисто Володимиру Путіну. У книзі розповідається про уроки для української влади, які вона має винести щодо півострова.

Анексія Криму стала справжнім потрясінням для України. Загроза окупації нависла над півостровом ще з 2013 року. Населення Криму здебільшого негативно ставилося до Євромайдану: квітами та оплесками зустрічали тих, хто йому протидіяв. Володимир зазначає, що проросійські настрої були надзвичайно сильними. Еліта опиралася, але на неї був величезний тиск. Зараз маємо сумні наслідки. Чи лишилися ще задоволені російською владою? Можемо стверджувати, що Росія обманула самих сепаратистів. Спочатку скоротили обіцяне фінансування вдвічі, потім перенесли його на 2016, а згодом і зовсім скасували. Та радіти, що в Криму погіршилися умови життя, не варто. Тут постає питання деокупації. Цей процес може тривати десятиріччями.

Володимир Головко: «Я згоден з Порошенком, що діяти військовим шляхом ми не можемо: такі дії коштуватимуть тисячі життів. Тож повернення Криму – це забіг в довгу».

Виникає занепокоєння через те, що, тему Криму ігнорує чинна влада. Дискусія, як його повернути блокується. Відкладення питання деокупації півострова означає легалізацію окупації РФ території України. За допомогою дискусій потрібно знайти дорожню карту, яка нам потрібна. Є таке явище як спіраль мовчання – білі пусті простори, які вибухають в найважчий для суспільства момент. Не варто припиняти роздуми над подальшими діями щодо цієї проблеми, навіть якщо ми не поділяємо деяких думок.

Автор зазначає, що все потрібно робити виважено й у свій час: приймаючи рішення не думати, яким воно буде через три чи п′ять років, а через сто і більше.

Марія Масюк

Фото: Марія Велика

×