• 29 Травень, 2018

«Вони досі там», – мистецька акція на підтримку політв’язнів Кремля

28 травня на прощі Ринок у Львові відбулась мистецька акція на підтримку Олега Сенцова та політв’язнів Кремля. Організатори хотіли донести до громадськості, що не варто мовчати. Якщо не відстоювати власні права, то наступним втратити свободу може будь-хто і будь-коли.

Упродовж акції збирали підписи під листом до Адміністрації Президента з наступними вимогами:

  1. Забезпечити створення і функціонування посади спецуповноваженого у справах українських політв’язнів.
  2. Забезпечити ефективну допомогу родинам політв’язнів.
  3. Інформувати суспільство про дії щодо звільнення політв’язнів.
  4. Винести питання звільнення усіх політичних в’язнів на обговорення під час 44 саміту G-7, який пройде в Канаді з 8 по 9 червня.
  5. Верховна Рада України повинна звернутись до парламентарів західних держав з вимогою посилити політичний та економічний тиск на РФ, країну, яка грубо та свавільно порушує права людини, міжнародні стандарти, норми, домовленості та свободи.
  6. Запровадити персональні санкції щодо тих, хто причетний до фальсифікації політичних справ і насильства політичних в’язнів, які опинилися в заручниках у РФ.

Акція полягала в проведенні мистецького перформансу із порожніми стільцями (усього їх було 68, відповідно до кількості політичних ув’язнених), виставленими у формі ґрат з їхніми іменами. Водночас зачитували всі імена, дати та локації їх ув’язнення на території Російської Федерації.

За ґратами Кремля через сфабриковані політичні звинувачення перебувають більше 70 українців та кримських татар. В Україні ні вони, ні їхні родичі досі не мають належного правового статусу та соціальних гарантій. Відповідні законопроекти досі не поставлені на розгляд у Верховній Раді.

Нагадаємо, 14 травня 2018 року український письменник і кіномитець Олег Сенцов оголосив голодування, перебуваючи в ув’язненні в колонії «Білий ведмідь» в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Тюменської області РФ.
«Я, Олег Сенцов, громадянин України, який незаконно засуджений російським судом і перебуває в колонії міста Лабитнангі, оголошую безстрокове голодування з 14 травня 2018 року. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які перебувають на території РФ», – написав Сенцов у листі, переданому через адвоката.

45 днів людина може протриматись без їжі до настання невідворотних змін в організмі. 28 червня настане 45 день з оголошення голодування Олега Сенцова.

Організаторами акції стали: ГО «Форум видавців», ГО «Український центр Міжнародного ПЕН-клубу», Офіс «Львів – місто літератури ЮНЕСКО», Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія терору», Кримський дім у Львові. Офіційний партнер –  кампанія LetMyPeopleGo.

×