• 30 Серпень, 2019

11 подій 26 BookForum для залюблених у репортаж

Головний культурний фестиваль країни — ідеальна нагода осмислити, що упродовж року відбулося з українською школою репортажу, а також ознайомитися з перекладеними видавничими новинками європейської літератури факту. Зібрали 12 подій для усіх небайдужих до non-fiction. 26 BookForum вже близько! 

Дивовижні люди та інші грішники

26 BookForum готує чимало новинок. Однією з них стане книжка репортажів Марічки Паплаускайте «Бог дивовижних людей та інших грішників». Під час презентації з авторкою поспілкується викладачка Школи журналістики УКУ Ольга Перехрест. Подія відбудеться 19 вересня у Музеї етнографії та художнього промислу. 

Подорожі до Месопотамії

Про міґрацію, «нетурецьких» жителів Туреччини (вірмен, ассирійців, курдів), конфлікти із владою та сімейні саги, близькість до Сирії та віддаленість від власної столиці — нова книжка репортажів Світлани Ославської «Півмісяць, хрест і павич. Подорожі до Месопотамії». Презентація та розмова з авторкою відбудуться 19 вересня у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка.

Феномен Європи

Австрійський письменник Роберт Проссер та українська репортерка Олеся Яремчук поговорять на 26 BookForum про художній репортаж та феномен Європи. Розмова відбудеться 19 вересня у Львівському академічному театрі Леся Курбаса. 

Війна очима репортера

Відкрита розмова українських та польських репортерів і письменників про особливості висвітлення війни в сучасній літературі та художньому репортажі відбудеться 20 вересня на 26 BookForum. Її учасниками стануть співзасновник видавництва репортажної літератури «Човен» Ігор Балинський, польський письменник Войцех Яґельський, репортерка Альона Савчук, український письменник Артем Чех, полоністка Олена Шеремет. Нагодою для розмови став український переклад книжки Яґельського «Усі війни Лари». 

Ще 15 нових репортажів

Від дозвілля в Горлівці до життя на Сихові — найкращі тексти про сучасні українські міста вийшли збіркою за результатами VII конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець». Презентація за участі авторів відбудеться у п’ятницю, 20 вересня. Видавництво «Темпора» також оголосить тему наступного «Самовидця».

Непрості історії

Як пов’язані новий український репортаж і польська література факту? Про непрості історії про простих людей дискутуватимуть Ігор Балинський, головна редакторка онлайн-журналу Reporters Марічка Паплаускайте, репортерка Світлана Ославська та Войцех Яґельський. Подія відбудеться 21 вересня у Музеї етнографії та художнього промислу.

Сиротинці і тюрми Донбасу

Переможниця V конкурсу художнього репортажу імені Майка Йогансена «Самовидець» Єлизавета Гончарова на 26 BookForum презентує книжку репортажів «(Не)воля». Авторка пише про сиротинці та тюрми на Донбасі, а також про населені пункти на лінії фронту та незаконні місця утримання полонених на окупованих територіях. Презентація відбудеться у суботу, 21 вересня, у Першій львівській медіатеці.

Репортаж-реконструкція

У суботу, 21 вересня, на 26 BookForum відбудеться дискусія на тему історичного репортажу. Авторки Віра Курико і Марія Титаренко поділяться досвідом пошуку тем і героїв, роботи з архівами та власним баченням того, чому варто братися за історичні теми, працюючи в жанрі художнього репортажу.

Вигнанці

Ще одну книжку репортажів презентує видавництво «Темпора». Анета Примака-Онішк написала про те, як у 1915 році під час І Світової німці й австрійці прорвали карпатський фронт, і мешканці Гродненської, Сувальської, Варшавської губерень, Холмщини та інших земель вимушені були втікати від війни вглиб Росії. Презентація книжки «Бєженство 1915. Забуті вигнанці» відбудеться у суботу, 21 вересня у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи. 

Ісландія, Вірменія, Донбас

Як українські репортажисти пишуть сьогодні про Україну та світ? Розкажуть авторки Віра Курико, Єлізавета Гончарова та Ярослава Куцай у неділю, 22 вересня, на 26 BookForum. 

Міста і люди

Видавництво 21 презентує на фестивалі книжку Йозефа Рота «Міста і люди». Над виданням працювали Олеся Яремчук та перекладачка Христина Назаркевич. Їхня розмова відбудеться у неділю, 22 вересня, у книгарні «Є» на проспекті Свободи. 

×