• 05 Серпень, 2019

26 BookForum стане локацією великого поетичного туру Європою

20 вересня на фестивалі презентують антологію сучасної європейської поезії. Укладачі Ян Ваґнер і Федеріко Італьяно розкажуть, хто з українських авторів увійшов до збірки й чому.

26 BookForum стане однією з локацій Grand Tour сучасних європейських поетів. Дворічна мандрівка літературними фестивалями у 13 містах є презентацією антології з однойменною назвою — «Grand Tour. Подорож молодою поезією Європи». Книжку видала Німецька академія мови і поезії.

Укладачі збірки Ян Ваґнер і Федеріко Італьяно під однією обкладинкою зібрали 730 віршів сучасних європейських поетів. До книжки увійшла й українська поезія. 

Антологію вже презентували у Франкфурті-на-Майні, Брюсселі, Відні, Берліні, Белграді та Лейкербаді. На черзі — Ерланґен, Белфаст, Львів, Рим, Кельн, Ґданськ та Копенгаген. Grand Tour триває від березня 2019-го по вересень 2020 року.

На 26 BookForum книжку презентуватимуть її редактори Ян Ваґнер та Федеріко Італьяно разом із поетами Ульріке Альмут Саніг з Німеччини, Мігелем-Мансо з Португалії, Лідією Дімковською з Македонії та Галиною Крук з України. 

«Ідея антології полягала у тому, аби зібрати разом голоси сучасних європейських поетів. Це форма спілкування в усіх  можливих напрямках, що долає будь-які кордони. Європа — це континент із неймовірно жвавою ліричною сценою», — говорять укладачі «Grand Tour. Подорож молодою поезією Європи».

Офіційний плакат Grand Tour

Ян Вагнер  — німецький поет, есеїст, літературний критик, перекладач з англійської. Популяризатор сучасної німецької поезії, член Німецької академії мови і поезії. Лауреат низки премій, серед яких Премія Ляйпцизького книжкового ярмарку 2015 року за поетичну збірку Regentonnenvariationen. Лауреат Премії Ґеорґа Бюхнера (2017).

Федеріко Італьяно — поет, перекладач, видавець, есеїст. Літературний критик і редактор. Працює старшим науковим співробітником в Австрійській академії наук у Відні і викладає у Мюнхенському університеті. 

Ульріке Альмут Саніг (1979) — поетка і співачка. Авторка двох аудіокниг поезії, оповідань та численних радіоп’єс. У 2017 році працювала у резиденції в Університеті музики і танцю в Кельні. Нагороджена літературною премією Kulturkreis der deutschen Wirtschaft.

Твори поета Мігеля-Мансо публікують в антологіях та літературних журналах. Співпрацював з португальським театром «Cão Solteiro». Є режисером художнього фільму «Бібліографія» (2013).

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців».

Співорганізатори:
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація,  Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

Текст – Ольга Ярова

×