• 14 Вересень, 2017

БРИФІНГ ДРУГОГО ДНЯ НА ФОРУМІ

Активну роботу Форуму розпочато. Вчора завітати на Форум видавців  можна було безкоштовно – це був своєрідний експеримент, чого не вистачає відвідувачам, щоб прийти на Форум: грошей чи бажання? Ось як пройшла сьогоднішня брифінгові дискусія.

На думку президента Форуму Видавців Олександри Коваль, вчорашній день відбувся у тестовому режимі, адже не було зафіксовано, скільки було відвідувачів, бо виникла проблема через сканування квитків: «По фотографіях здається, що було багато відвідувачів, позаяк не можна було протиснутися. Ми дуже потребуємо допомоги на волонтерських засадах, щоб висвітлювати те, що тут відбувається».

Пані Олександра зазначає, що з’явилися несподівані проблеми із сайтом. Детальніше про це розповідає Софія Челяк, програмний директор Форуму видавців: «Сайт припинив функціонувати через кібер-атаку. Зараз ми намагаємося з’ясувати це джерело».

Учасником брифінгу був Олександр Комаров, координатор кластеру «Філософія», який поділився програмою тематичного майданчика під час Форуму:

«Це буде три дні філософських подій. Відбуватимуться презентації нових книг філософів, будуть гості із-за кордону, навіть, США. «Філософія для європейської молоді» такою є тема цьогорічного кластеру. Ми намагатимемось з’ясувати, якою була роль філософії для становлення європейської цивілізації. Ми поговоримо про європеїзовані потуги. Переконаний, що складно дати визначення «європейській цивілізації».  Для мене важливе це дефініювання, адже воно допоможе з’ясувати її мету і шлях, куди ми прямуємо. Радий повідомити, що українські школярі будуть вчитися філософії по підручнику австрійського автора. Супер-гостями на кластері будуть Володимир Єрмоленко – український публіцист, есеїст, також Тарас Лютий – автор книги «Корабель шаленців», із іноземців буде американець Девід Саттер, книгу якого переклав Вахтанг Кебуладзе. Особливим гостем кластеру є Міністр закордонних справ Данило Лубківський, який поділиться своїм досвідом.
Ідея спілкування із знаним українським дипломатом полягає у тому, щоб українські інтелектуали спробували визначити курс зовнішньої політики. Українські ерудити повинні залучатися для створення нових політичних стратегій. В готелі «Жорж» буде проводитися програма нашого кластеру, приходьте, будемо раді вас бачити».

Софія Челяк також зазначає, що цього року програма вперше почалася з 13 вересня. Вчора спільно з київським театром «Дах», який представляв оперу-цирк «Вавилон» розпочався дванадцятий Міжнародний літературний фестиваль.
Сьогодні стартують тематичні кластері«Освіта» та «Бізнес, економіка». Особливими іноземними візитерами є індійська поетеса Рошель Поткар,
польські автори Гжеож Гауден та Катерина Квятковська-Москалевич, яка відома своєю книгою «Убити дракона. Українські революції».

Наостанок президент книжкового Форуму Олександра Коваль зазначила, що зважаючи на проблеми із веб-сайтом, уся програма доступна на реєстрації. Також Олександра Андріївна побажала успіху у пошуках нових літературних сенсацій.

Полянська Марія

×