• 28 Серпень, 2019

Чубай.Україна.Любов – усе про музично-поетично симфо арт-концерт

20 вересня у театрі ім. М. Заньковецької відбудеться презентація нового проекту та альбому-книжки Соломії Чубай «POETY», присвяченого 70-літтю від дня народження культового поета Грицька Чубая.

Вперше у супроводі симфонічного оркестру звучатимуть пісні на слова: Лесі Українки, Павла Тичини, Миколи Вінграновського, Василя Стуса, Грицька Чубая, Наталі Білоцерківець, Юрка Іздрика, Маріанни Кіяновської, Мар’яни Савки та Сергія Жадана.

Виконуватимуть пісні Соломія Чубай разом з Віктором Морозовим та Сергієм Жаданом у супроводі гуртів «Джалапіта» «Rockoko» та Ігора Гнидина (барабани) та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Lviv».

Спеціальні гості – Юрій Винничук, Юрій Андрухович, Мар’яна Савка. Відеоарт  – Олексій Хорошко (Луганськ). Ведуча концерту – Тетяна Пилипець.

А  світ  — вертеп.
Кажу  я з гіркотою:  цей світ — вертеп. 
 І,  мабуть,  щонайважче  — у ньому залишатися  собою, від перших днів  своїх і до останніх не бути  ні актором, ні суфлером, ні лялькою  на пальчиках облудних, а лиш собою кожної  години, а лиш собою кожної хвилини, з лицем  одвертим твердо йти на кін…
(Грицько Чубай, 1968р)

Альбом-книжка автора проекту, Соломії Чубай, доньки поета Грицька Чубая, вийде двома мовами англійсько та українською. Він міститиме 10 пісень-симфоній на слова 10 культових поетів України. В альбомі звучатиме голос Грицька Чубая, де він начитує, одну з найкращих своїх поем, – «Відшукування причетного».
Також в альбомі у супроводі симфонічного орекстру вперше зазвучить поема Грицька Чубая «Вертеп», яку виконуватимуть Юрій Андрухович та Сергій Жадан.

Музика до альбому була написана Соломією Чубай та учасниками гурту «Джалапіта»: Том Луголообі, Сашко Главацький, Андрій Коник, Ігор Гнидин. Оркестрове аранжування гурт «Rockoko»: Михайло Романишин, Володимир Котляров, Ігор Процик. Запис на студії Майка Скайборна. Дизайн альбому Олексія Вдовиченка, DisignRepublic.

Грицько Чубай (1949-1982) творив у період засилля радянщини. Попри це, Грицько Чубай і близьке до нього літературно-мистецьке середовище витворили новий канон української культури. Проект «Чубай. Україна. Любов»  – поезія та музика, що об’єднує століття: від Лесі Українки до Грицька Чубая, від Василя Стуса до Сергія Жадана.

Проект, що засвідчує спадкоємність української поезії, а також любові і пам’яті впродовж століть. Любов і пам’ять наша поезія пронесла крізь дві світові війни – і незважаючи на них, аж до ХХІ ст., Майдану, анексії Криму, війни на Донбасі та інших випробувань, долати які судилося поколінням народжених у вже Незалежній Україні.Усе суще на цій землі єднають  ЛЮБОВ і УКРАЇНА. Любов творить дива. Любов дає надію. Любов змінює людей на краще. Любов припиняє війни. Любов народжує. Любов окрилює. Любов повертає до  витоків та основ, дає відчути своє коріння – як і поезія. Наші поети любили, незважаючи ні на що, – любили і вірили, – пояснює авторка проекту Соломія Чубай.

Більше деталей шукайте у події концерту.

×