• 18 Квітень, 2019

ЧитайТрамвай повертається!

У Місті літератури ЮНЕСКО курсують унікальні «Читай-трамваї»

З 18 квітня у Львові курсують три унікальні «Читай-трамваї», що нагадують львів’янам та гостям міста про статус Львова як Міста літератури у мережі креативних міст ЮНЕСКО.

Ходять вони на різних маршрутках, тож ви точно маєте шанс їх зловити. Не забудьте сфотографувати їх і позначити сторінку ГО “Форум видавців” в соц.мережах.

Акцентами в брендуванні трамваїв стали головні літературні події року: «Дитячий Форум – Фестиваль дитячого читання «Книгоманія» на тему «Супергерої рятують планету» (17-19 травня), 26 BookForum, фокусною темою якого є «Відшукування причетного» (18-22 вересня) та новий проект офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» – «UnderLitMOVE», що відбуватимуться за підтримки Львівської міської ради.

Шукайте у трамваях червоні наліпки з QR-кодами, скануйте та насолоджуйтеся новинками від українських видавництв, цікавими історіями з Форумології та уривками з тексти переможців премії Міста літератури.

Вперше «Читай-трамвай» з’явивився на вулицях Львова у 2018 році під час 25 BookForum з ініціативи громадської організації «Форум видавців» і став своєрідною візитівкою не тільки  25 BookForum, але й міста літератури.

Цьогоріч команда офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО» готує низку подій в рамках 26 BookForum під загальною назвою та брендом «UnderLitMOVE», який потрібно розуміти як «підпільний літературний рух». Спецпрограма Міста літератури завжди має прив’язку до фокусної теми Форуму.

На заходи спецпрограми «UnderLitMOVE» організатори запрошують учасників з усіх Міст літератури, яких включно зі Львовом є 28 у Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Подібний мікроз’їзд всіх представників Міст літератури в нашому місті відбуватиметься вперше, і команда львівського офісу сподівається, що таке неофіційне зібрання членів креативної мережі в подальшому може стати доброю традицією та буде відбуватись не лише у Львові.

Гаслом «UnderLitMOVE» стали слова «Поки не пізно – бийся головою об лід» письменника Олега Лишеги, якому цього року виповнилося б сімдесят.

Окрім того, жителі та гості міста Львова мають унікальну можливість почитати під час поїздок у яскравому промоційному «Читай-трамваї» уривки літературних текстів із нових видань українських видавців, а також переможців і лауреатів Премії Міста літератури ЮНЕСКО, просканувавши QR-коди у салоні «Читай-трамваю».

Проект «Читай-трамвай» – це результат спільних зусиль Управління культури Департаменту розвитку ЛМР, ГО «Форум Видавців», офісу «Львів – Місто літератури ЮНЕСКО». Особлива подяка ЛКП «Львівелектротранс» за надані для брендування трамваї.

«Як і минулоріч, радо відгукуємося на ініціативу ГО «Форум видавців»  та Управління культури Львівської міської ради. Нам неабияк приємно бути причетними до такого проекту. Разом з тим, розраховуємо, що «Читай-трамваї» приваблюватимуть львів’ян у щоденних потребах надавати перевагу саме електротранспорту. Взаємозв’язок між високою культурою читання та культурою споживання є для нас очевидним. Відтак, дбаємо за екологічність у всьому та заохочуємо до цього мешканців нашого чудового міста» – прокоментував Іван Бондар, речник ЛКП «Львівелектротранс».

×