• 18 Травень, 2019

Читання віршів для малечі із нової збірки Катерини Міхаліциної «Дмухавка та інші пухнасті вірші»

Сьогодні, 18 травня,  У Львівському палаці мистецтв поетеса Катерина Міхаліцина презентувала власні вірші для малечі зі своєї нової збірки «Дмухавка та інші пухнасті вірші». У книжці дуже багато віршиків про тваринок і рослинки. Це пов’язано із тим, що Катерина Міхаліцина за освітою викладач біології , і також із її прабабусею Євдокією.

«Прабабуся  Євдокія мала кійочок. Город – це був її храм. А тому чарівним кійочком – чарівною паличкою – вона  вичаровувала слухняність. Казала, що , якщо зашкодим городнім жителям, то використає кійочок. Але прабабуся, звичайно, ніколи його не використовувала.».

Поетеса також розповідає, що бабуся дуже любила природу, і виховала цю любов у ній. Прабабуся навчила прислухатися до всього, що росте. Як згадує Катерина Міхаліцина, вона почала розуміти, що, наприклад, буряк не просто овоч, а йому теж буває боляче.

«Прабабуся Євдокія любила природу. Ось, наприклад, коли вона приходила до дерева , щоб щось зірвати , то завжди просила вибачення.».

Катерина Міхаліцина впродовж всього виступу підтримувала контакт з дітьми. Вона ставила їм різні запитання, наприклад: «Що росте на городі?», «Що таке рима?», «Скільки видів капусти вони знають?», « Який віршик їм зачитати?». А також поетеса зіграла із дітками у гру – вона по стовпчику  читала вірш, але останнє слово мали сказати діти таке, щоб була рима. Участь брала не лише малеча, але й батьки.

Катерина Міхаліцина читала для діток віршики про слоненянка, верблюда, сома і капусту. А також призналася, що діти надихнули написати її вірші про город.

Поетеса подякувала всім діткам за активність, і нагадала, що збірку віршів «Дмухавка та інші пухнасті вірші» можна прибдати у книгарнях «Видавництва Старого Лева».

Текст – Софія Несін
Фото –
Вероніка Кашинська
Прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю дитячого читання “Книгоманія”

×