• 18 Травень, 2019

Дитяче читання та його промоція: пошуки ефективного формату

Сьогодні, 18 травня, на Фестивалі дитячого читання «Книгоманія» відбулась дискусія «Акваріум», де обговорили пошуки ефективного формату для промоції дитячого читання.

Під час зустрічі учасники дискусії розглянули питання про споживання дитячої літератури сьогодні, а також обговорили про формат сімейного та поза сімейного читання.  Під час дискусії в «акваріумі» перебували експерти, які обговорюють фокусні теми, разом з ними участь в обговоренні могли також взяти також гості форуму. Цього разу модератор заходу поділив учасників  в «акваріумі» на дві групи: експерти та батьки. Кожному дали можливість висловити свою позицію, та поділитись власним досвідом.

Нарешті на Українському ринку з’явилась якісна пропозиція в необхідній кількості, та питання попиту на неї сьогодні гостро обговорюється письменниками.  

Під час зустрічі учасникам презентували останні соціологічні дослідження, які продемонстрували, що 11% українців читають щодня, 17% – щотижня.

Щодо передумов до сімейного читання, то з тих, хто має дітей, 20% читають їм щодня, 9% – щотижня, а 14% роблять це раз або декілька разів за рік. Учасники дискусії сконцентрувались саме на темі сімейного читання. Важливо, що такі читання налагоджують сімейну комунікацію, однак більшість вважають, що читати  з дітьми мають в школах або ж інших навчальних інституціях. Та шкільна програма навряд чи спонукає дітей читати, адже більшості шкільна програма не цікава взагалі.

Софія, учениця 9 класу, веде свій книжковий блог та закликає своїх ровесників читати більше. Зокрема, вона розповіла, що часто якщо батьки дитини не читають, то про книгу діти дізнаються саме в школі, однак література в школі не дуже підходить для нашого часу, то вона не всім подобається і це відбиває будь-яке бажання читати надалі.

Учасники дискусії ж погодились з тим, що впроваджувати в школі позакласне читання потрібно, та так само необхідно і читати з дітьми вдома. Матусі та експерти поділились між собою власним досвідом, прищепити своїм дітям любов до книг, та розповіли як боротись з труднощами, що неодмінно виникнуть на цьому шляху.

Текст – Якимчук Іванна
Фото – фотоагенція LUFA,
Прес-служба Дитячого форуму – Фестивалю “Книгоманія”

×