• 04 December, 2018

Читати не можна зупинитися: 5 книжок про читання

Ваші книжкові полиці не витримують усіх куплених книжок, але ви все одно не встигаєте читати? Постійно відкладаєте книжки “на потім”, бо не вистачає часу? Нам це теж знайомо.
Ділимось з вами підбіркою з 5 книжок, які допоможуть розвивати швидкість читання, а також краще розуміти те, що ви читаєте.

«Прорив у швидкості читання. Книжка за день – це реальність» Пітер Камп | Наш Формат 

Американський президент Теодор Рузвельт устигав «ковтнути» книжку перед сніданком. Інвестор Ворен Баффет прочитує по 500 сторінок щодня. Засновник Microsoft Білл Ґейтс щотижня перегортає останню сторінку цікавого йому видання. У чому таємниця їхнього супервстигання? Автор цієї книжки переконує, що таких результатів можна досягнути, опанувавши техніку скорочитання.

«Книжка про читання» Юстина Соболевська | Видавництво Старого Лева

Це літературознавче дослідження, написане легкою і цікавою мовою, про процес читання, де кожен з читачів може малювати на берегах, записувати власні враження та історії; про морфологію читання, про особливості та певні ритуали під час читання. Книга про історію читання та сучасний контекст, для всіх, хто любить книги і для тих, хто хотів би зрозуміти філософію любові до книги.

«Як читати класиків» Ростислав Семків | Pabulum

Ця книжка про підкорення могутньої сили – сили літератури. Автор веде непростим, проте цікавим шляхом: через різні жанри та творчість відомих письменників – від Олександра Дюма та Еміля Золя до Вірджинії Вулф та Джона Толкіна. За час подорожі читач навчиться розуміти книжки краще: вловлювати неочевидні сенси і зв’язки між текстами, отримувати задоволення від складного письма і, врешті, виробляти власні стратегії читання.

 

«Як прочитати книгу. Класичний посібник із розумного читання» Мортімер Дж. Адлер, Чарльз Ван Дорен | КМ-Букс 

Найкращий та найпопулярніший у світі посібник із розуміння прочитаного тексту для вибагливих читачів. Ця книга вперше вийшла 1940 року і відтоді вийшла понад півмільйонним накладом різними мовами світу. Це видання, перероблене та доповнене новим матеріалом, пояснює різні рівні читання та розказує, як на них перейти — від початкового читання до систематичного поверхового читання та ознайомчого читання, і так аж до швидкочитання. Читачі цієї книги дізнаються, як і коли можна оцінити книгу з першого погляду, як проводити «рентген» книги, як читати критично та знаходити в тексті головну ідею автора. Ця книга також містить опис різних читацьких технік, що найкраще підходять для читання окремих жанрів — практичних книг, художньої літератури, п’єс, поезії, історичних праць, книг із точних та природничих наук, філософії та соціальних наук.Автори також наводять рекомендований список літератури та вправи на читання, якими ви зможете перевірити, як покращилися ваші читацькі навички, розуміння та швидкість.

«Прочитане. Читай. Записуй. Запам’ятовуй» | Pabulum

З кожною новою книгою переживаєш окреме маленьке життя. З новими емоціями, знаннями, натхненням. Натхненням робити щось. Принаймні – поділитися прочитаним, щоб подовжити враження від книги.  Воркбук «Прочитане» створили саме для цього. Тут можна занотувати думки, обрати щось зі списку рекомендацій для прочитання, – а, може, і створити власний? – та знайти ще багато корисного як для читачів-початківців, так і справжніх книгоманів.

×