Ukraїner на BookForum: нова мапа України, книжка про нацспільноти та віртуальні подорожі Кримом

15-19 вересня Ukraїner представить на BookForum у Львові інтерактивний стенд. Тут можна познайомитись із частиною команди волонтерської медіаорганізації. Дізнатись про її найбільш визначні досягнення за перші 5 років. Надіслати листівку із зображеннями, зібраними в експедиціях Ukraїner. Подивитись проєкт Рідний Крим у VR-окулярах. Підтримати справу Ukraїner покупкою книг, мап та іншого мерчу. 


Шукайте стенд Ukraїner на 2 поверсі Львівського Палацу мистецтв (вулиця Коперника, 17).У програмі заходів BookForum за участі Ukraїner — три події, що відбудуться у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України (проспект Свободи, 15).17 Вересня 2021 

13:30 14:15


«Рідний Крим»: нова близькість в умовах тимчасової окупації


СПІКЕРИ:

Алім Алієв — заступник гендиректора Українського інституту, співавтор серії серії «Рідний Крим»

Богдан Логвиненко — засновник медіаорганізації Ukraїner


З моменту окупації Криму Росією у 2014 році півострів став недоступним для тисяч людей. У серії «Рідний Крим», створеній Ukraїner спільно з Українським інститутом, герої за допомогою віртуальної реальності спостерігають за знаковими для них місцями в Криму, діляться думками та історіями про рідний півострів.


Серед них — режисери Ахтем Сеітаблаєв та Олег Сенцов, співачка Джамала, один з лідерів кримськотатарського національного руху Мустафа Джемілєв.


Команда проєкту відшукала їхні рідні місця у Криму та показала у форматі VR, щоб кожен перенісся у куточки, з якими пов’язані найприємніші спогади з Кримом.


Проєкт «Рідній Крим» нагадує про долі людей після окупації, порушення прав людини, переслідування в Криму. Нова мапа України: найкращі світові практики у виконанні Ukraїner та Агентів змін


18 Вересня 2021 

12:00 13:15


СПІКЕРИ:

Богдан Логвиненко — засновник медіаорганізації Ukraїner

Учасники команди Агенти Змін


Чим унікальна мапа України від Ukraїner та Агентів змін:

  • Позначені улюблені місця Ukraїner, які дослідники радять відвідати
  • Використано найновіший адміністративний та районний поділ, нанесено нові автошляхи
  • Вивчено досвід картографів та втілено найкращі світові практики у цій новій мапі
  • Декомунізовано кримські населені пункти так, як за законом вони мають бути декомунізовані одразу після деокупації
  • Використано лише шрифти українських шрифтових дизайнерів


На презентації мапи розкажуть про досвід роботи над новим видавничим продуктом та про виклики картографічної справи.«Мультикультурність: національні спільноти та корінні народи України»


18 Вересня 2021 

15:30 16:15


СПІКЕРИ:

Богдан Логвиненко — засновник медіаорганізації Ukraїner

Євгенія Сапожникова — шеф-редакторка медіаорганізації Ukraїner


Медіаорганізація Ukraїner презентує ілюстроване видання, що описуватиме різноманіття культур, які співіснують на території України. Ця книга розповідатиме читачам пізнавальні історії про життя, часом трагічні причини міграцій, побут та культуру, ремесла та мистецтво, цікаві ініціативи представників різних національних спільнот та корінних народів України.


Матеріал для видання команда Ukraїner збирала протягом кількох останніх років, дослідивши майже 30 національних спільнот, що мешкають на території України. Серед них: гагаузи, приазовські греки, австрійці, роми, євреї, чехи, кубинці, нігерійці та інші, а також корінні народи України: кримські татари, кримчаки та караїми. Книга матиме назву «Ким Ми Є? Національні Спільноти та Корінні Народи України» і саме на це запитання Ukrainer спробує пошукати відповіді на її сторінках. Під час події можливо передзамовити безкоштовний примірник книги «Ким ми є? Національні спільноти та корінні народи України», що буде видана цієї осені за підтримки Українського культурного фонду.Нагадаємо, що Ukraїner — волонтерська медіаорганізація, що у дослідницьких експедиціях відкриває справжню, несподівану, цікаву та автентичну Україну і презентує її у світі. 


Перша антропологічно-етнографічна експедиція Ukraїner тривала з червня 2016 по жовтень 2018 і охопила всі 16 історичних регіонів України — від Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії, крім тих територій, що тимчасово окуповані.


Результатом цих розвідок стали сотні виданих історій на сторінках ukrainer.net, книжки «Ukraїner. Країна зсередини» та «Ukraïner. Ukrainian Insider», що стала найбільш продаваною на IX Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», а також була серед трьох номінантів на гран-прі «BookForum Best Book Award-2019» та отримала дві додаткові відзнаки.


Команда Ukraїner водночас фіксує традиції та сучасну історію країни, підіймає важливі й складні теми — про наслідки злочинів радянської влади, долі людей після окупації Росією Сходу та Криму. 


До роботи залучено понад 300 волонтерів, а матеріали Ukraїner виходять уже 12-ма мовами. 


Дізнайтеся більше на сайті: https://ukrainer.net