fbpx
  • 20 October, 2018

Публічне вибачення для Видавництва Старого Лева

4 жовтня на сторінці головної редакторки Видавництва Старого Лева Мар’яни Савки у фейсбуці з’явився пост, де пані Мар’яна попросила пояснення щодо конфліктної ситуації, яка склалася між видавництвом Старого Лева та ГО “Форум видавців” щодо конкурсу “BookForum Best Book Award”.

Ми б хотіли публічно вибачитися перед усією командою видавництва та авторами, книжки яких не потрапили на конкурс і не були розглянуті членами журі, а також публічно пояснити ситуацію, яка склалася.

18 липня на нашому сайті bookforum.ua в розділі “Новини” було розміщено інформацію про початок конкурсу “BookForum Best Book Award” та опубліковано Положення про конкурс. Помилково у цій новині було зазначено, що  видавництва можуть подавати не більше 1 книжки до кожної з номінацій, хоча у Положенні не прописано жодних обмежень стосовно кількості поданих на конкурс книжок.

Після оголошення початку конкурсу на електронні адреси видавництв-учасників ярмарку було розіслано Положення про конкурс та поінформовано про терміни подання книжок.
Через вказану вище помилку у новині Видавництво Старого Лева було змушене ретельно обирати свої книжки на конкурс та подало лише по одному примірнику до номінацій.

Ми б хотіли також зауважити, що більшість видавництв намагалися подавати по 1 книжці до кожної з номінацій, щоб не створювати конкуренції між своїми ж книжками. Окрім серій книжок, які було подано на конкурс. 

Коментар голови журі Богдана Тихолоза:

З приводу ситуації, яка склалась, ми провели ґрунтовний внутрішньоорганізаційний аналіз причин та наслідків із відповідними висновками та санкціями. На жаль, через прикрий недогляд виникла неузгодженість між прес-службою ГО “Форум видавців”, яка помилково розмістила недостовірну інформацію про кількісні обмеження щодо подання книжок на конкурс “BookForum Best Book Award”, та секретаріатом конкурсу. Наголошую, що в усіх документах та листах, які були надіслані видавництвам ‒ учасникам конкурсу, таких обмежень не було, оскільки їх немає в Положенні про конкурс. Дуже прикро, що через це непорозуміння чимало гідних книг (зокрема й Видавництва Старого Лева ‒ одного з найпродуктивніших та найавторитетніших українських видавництв) залишилося “за бортом” конкурсу. Ймовірно, це також позначилося на його результатах. Журі, яке оцінювало подані на конкурс книги в трьох містах (Києві, Харкові і Львові), не було поінформоване про цю ситуацію й у своїх діях керувалося винятково Положенням про конкурс як основним документом, що регламентує проведення “BookForum Best Book Award”.

Прошу вибачення у всіх, кого стосується це прикре непорозуміння, від імені секретаріату конкурсу “BookForum Best Book Award” та від себе особисто. Запевняємо, що подібна ситуація більше не повториться.

Коментар від прес-секретаря Марії Кравченко

Ця прикра ситуація вкотре доводить нам, що новини в Інтернеті можуть бути недостовірними і потребують верифікації з першоджерелом. А також показує, що помилки робить кожен і варто вміти їх визнавати. Я зі своєї сторони повністю визнаю, що інформація була опублікована недостовірна і в майбутньому обіцяю не допускати подібного.

Щиро сподіваюся, що ця ситуація не зіпсує наших партнерських відносин, і ми будемо надалі працювати задля спільного результату – промоції українських книжок та розвитку книжкового ринку.

×