• 09 July, 2019

Спеціальний проект «Жива сцена» на 26 BookForum

Проект передбачає представлення українській аудиторії семи п’єс сучасних європейських авторів і авторок у форматі сценічної читки. Частина п’єс буде запрезентована у формі перформативних читань, тобто з елементами сценічної дії, звукового та візуального оформлення, сценографії.

«Жива сцена» зосереджуватиметься не лише на молодих драматургах і найновіших творах, які вже встигли викликати резонанс у своїх національних літературах, але й на сучасних класиках своїх літератур, ще практично не відомих українській аудиторії.

Куратор проекту – Остап Сливинський

У фокусі уваги – також всесвітньо знані письменники, чия драматургічна іпостась залишається у затінку (прозвучить радіоп’єса лауреатки Нобелівської премії Герти Мюллер), а також нові, актуалізовані українські переклади театральної класики другої половини ХХ століття («Остання стрічка Крепа» Семюела Бекета).

Після деяких читань відбудеться коротка зустріч-обговорення п’єси за участі автора чи авторки. Серед представлених драматургів будуть автори з Великої Британії, Ірландії, Німеччини, Польщі, Сербії. Виконавці читок – молоді актори Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки, а також українські письменники і перекладачі.

Основні цілі проекту:

  • представити українській аудиторії найцікавіші явища в сучасній європейській драматургії, а також освіжити сприйняття знаних європейських п’єс, презентуючи їхні оновлені переклади;
  • звернути увагу режисерів, акторів, директорів театрів на якісний драматургічний матеріал, який можна брати в повноцінну роботу;
  • стимулювати сценічний експеримент та діалог різних видів мистецтва, залучаючи до читань письменників та візуальних митців, які раніше не працювали з театром.

Партнери проекту: ​ Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки, Британська Рада в Україні, Ґете-інститут в Україні.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду
×