• 21 August, 2019

Мар’ям Петросян стала почесною гостею 26 BookForum

Мар’ям Петросян – вірменська письменниця у жанрі магічного реалізму та фентезі. Авторка роману «Будинок, в якому…» та казки «Казка про собаку, яка вміла літати».

Вона народилася 10 серпня 1969 року у місті Єреван. 1988 року закінчила художнє училище за спеціальністю «художник-оформлювач». Кар’єру почала на студії «Вірменфільм», де з 1989 року працювала у відділі мультиплікації.

1992 року переїхала з чоловіком до Москви, де два роки працювала у студії «Союзмультфільм». Після цього 1995 року повернулася до «Вірменфільм», де працювала до 2000 року.

2009 року вийшов перший та єдиний роман письменниці — «Будинок, в якому…». Хоча письменниця казала, що не варто чекати від неї нових книжок, 2014 року вийшла «Казка про собаку, яка вміла літати».

У Петросян є чоловік Арташес Стамболцян та два сина — Сергій та Михайло. Мар’ям Петросян — правнучка художника Мартіроса Сар’яна.

Зустріч з письменницею на 26 BookForum пройде 21 вересня в кінотеатрі «Коперник» (вул. Коперника, 9)

«Дім, в якому…»

Відомий роман вірменської авторки Маріам Петросян скоро з’явиться у видавництві #книголав. Книжка не лишає байдужим жодного читача, вона вражає своїми незвичними та багатогранними героями, атмосферою, що наповнена, як теплом, так і сильною пітьмою.

«Дім, в якому…» — це епічна доросла казка. Сюжет розгортається в особливому центрі для дітей з інвалідністю, в якому вони існують у повній ізоляції від навколишнього світу. Тут немає нічого спільного із реальним життям. Немає імен — тільки прізвиська. Немає соціальних норм — тільки власні закони та ієрархія. Немає віри — тільки легенди.

А найбільше легенд ходить про цей самий Дім. Він тут є окремим персонажем, впливовим та глибоким. Для загублених юних душ, що в ньому проживають, цей Дім вже не просто тимчасовий притулок. Це цілий Всесвіт. Книжка перекладена на понад десятьма мовами, має низку нагород та велику кількість шанувальників.

Шлях цієї книги до читача тривав майже 18 років і був таким же магічним, як і враження, що залишаються після її прочитання. Письменниця починала з маленької історії про хлопчика, який потрапив в той самий Дім.

В 1998 році вже готовий рукопис потрапляє до сина її подруги, який передає роман другові, той забуває про нього майже на 10 років. Поки нарешті не віднаходить забутий текст і не передає його далі — своєрідною естафетою, яка закінчилася лише у 2007 році на порозі одного з московських видавництв. Так Маріам Петросян, сама того не очікуючи, отримала змогу не лише дописати кінцівку, але й розповісти історію унікального Дому світові.

×