• 10 Липня, 2019

Кластер «Освіта» на 26 BookForum

У рамках фокусної теми ми маємо намір через проведення освітніх заходів донести до мешканців міста, гостей, відвідувачів фестивалю та його заходів, що в ХХІ столітті вже немає реальних причин для того, щоб бути «непричетним».

Доступ до інформації, широкий спектр каналів комунікації, відкриті кордони, освіта он-лайн – усе це чинники формування суспільства, у якому байдужість та непричетність нетрендові, несучасні, невластиві, небажані.

Відшукування причетного – це пробудження у кожному громадянинові власних внутрішніх та зовнішніх мотивів для причетності, усвідомленості, діяльності.

Відшукування причетного – це також побудова мережі однодумців, «нетворкінг», співпраця між різними організаціями, партнерство – усе це є запорукою розбудови та просвіти суспільства щодо суспільних процесів, змін та участі кожного у розбудові Держави.

Закостенілий патерналізм в державі: люди звикли перекладати відповідальність за своє життя, здоров’я, освіту, дітей на інших. Але, разом з тим, наша країна існує, скоріше всупереч тому, що відбувається при владі, ніж завдяки.

Нас оточує велика кількість людей, які навчились брати відповідальність за себе і за свої вчинки: Революція Гідності запустила незворотній механізм громадського активізму.

Реформа децентралізації сприяє активізації громадян на місцях і тягне за собою реформування сфери освіти, культури, охорони здоров’я, соціальних послуг тощо.

Децентралізація включає переформатування погляду і дії не з-зовні всередину, а від конкретної точки-людини-громади на всю державу.

Кураторка кластеру – Дарія Боровик.

Проект реалізовується за підтримки Українського культурного фонду

×