fbpx
  • 29 Березня, 2018

Книжки для дітей: від космосу до шоколадної фабрики

Щорічно під час весняних канікул у бібліотеках України для дітей проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання, започаткований 1993 року. До  цієї події пропонуємо вам підбірку книг, задля яких, діти здатні відкласти всі ґаджети і взяти до рук книжку.

Деякі з цих книг ви зможете побачити на Дитячому форумі у Львові, що відбудеться 10-13 травня.

 

«Джордж і таємний ключ до Всесвіту» | Стівен Хокінг, Люсі Хокінг (переклад Анни Лелів) 

«Видавництво Старого Лева»

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві — допитливому сміливцеві Джорджу — визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.


«Мій музей» |  Емма Льюїі (переклад Оксани Лущевської) 

Видавництво «Читаріум»

Книжка увійшла до списку  Найкращих дитячих книжок світу від Bologna Ragazzi  Award-2017 та отримала відзнаку міжнародного журі у номінації «Дебют».


«Сова, яка хотіла стати жайворонком» | Галина Вдовиченко (ілюстрації Христини Лукащук)

Видавництво «Чорні вівці»

У книзі йдеться про двох пташок та їхні звички – спати довго й прокидатися рано. Кожна з них веде свій спосіб життя, часом навіть не усвідомлюючи його переваги. А що буде, коли одного дня сови почнуть полювати вранці, а жайворонки – співати вночі? Книжка української письменниці та журналістки Галини Вдовиченко якраз розповідає про такий експеримент. Як досягнути порозуміння, коли «Сові – совине, а Жайворонку – жайворонкове»? Чи різні стилі життя – загроза дружбі?

Одна з перших презентацій видання відбудеться в рамках Дитячого форуму у Львові (10-13 травня).


«Куди відлітають риби» | Ростислав Попський, Іван Малкович

Видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»

У казковій історії, яку створив для тебе один із найталановитіших молодих українських ілюстраторів Ростислав Попський, розповідається про маленьку Дівчинку, яка влітку приїхала до свого Дідуся. Там вона знайомиться з чудернацькими Іржавчиками і стає свідком казкової Ночі Великого Вітру, коли відбуваються нечувані дива…

 


«Сонячна система» (книжка-гра) П’єр-Франсуа Моріо, Жеремі Клейс

Видавництво «Артбукс»

Завдяки цій книжці ми відвідаємо усі планети Сонячної системи. Познайомимося з тваринами, що прокладали шлях для перших космонавтів. Пройдемо слідами перших людей, які побували на Місяці. Разом з кометою облетимо навколо Сонця. Дізнаємося, як супутники впливають на наше повсякденне життя. Проведемо півроку на борту Міжнародної Космічної Станції та приготуймося до грандіозного польоту на Марс. Окрім цікавих фактів, на сторінках книжки нас чекають 18 звивистих лабіринтів. Тож, рушаймо у захопливу подорож, озброївшись олівцем!


«Письмонавтика» | Тетяна Стус  (ілюстрації Анни Іваненко)

Видавництво «Pabulum»

Видання містить базову теорію та практичні завдання з «креативного письма», що відповідають віковим особливостям дітей молодшого та середнього шкільного віку і синхронізовані зі шкільною програмою, а також адаптований словник літературознавчих термінів. До книжки ще й увійшли поради юним авторам від відомих дитячих письменників.


«День усіх білок» | Ірена Карпа  (ілюстрації Анни Іваненко)

Видавництво «Чорні вівці»

Це добра й бешкетлива історія про дружбу, свободу і Мрію. Видання розраховане на дітей молодшого, середнього і старшого шкільного віку та їхніх батьків. «День усіх білок» – це розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книжка сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.


«Чарлі і шоколадна фабрика» | Роальд Дал (ілюстрації Євгенії Гапчинської)

Видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»

Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі й шоколадна фабрика» — одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.


«Бігль старший» | Оксана Лущевська  

Видавництво «Vivat»

 

Коля не розуміє, чому його літній друг, дядь Мирон, не хоче завести пса. Невже він їх не любить? А може, він застарий для таких клопотів? Одного дня хлопчик знаходить покинутого собаку й приводить його до самотнього сусіда. На що готовий його літній друг, аби врятувати чотирилапого?


«Із Фіндусом цілий рік» | Ева-Лена Ларсон та Кеннерт Даніельсон (переклад Галини Кирпи)

Видавництво «Навчальна книга — Богдан»

 

З Фіндусом цілий рік – місяць за місяцем! Ми вирощували квіти, робили експерименти з рослинами, пекли пироги, придивлялися до дрібних комах і черв”яків, будували будинок і ще багато-багато всього.

Маленька Сара Тустра з роду мишустиків, що живе  на Петсоновій кухні під підлогою, назбирала безліч усіляких цікавинок, які Ева-Лена Ларсон та Кеннерт Даніельсон розповіли нам.

А Фіндус допоміг Свенові Нордквісту намалювати, розказати й показати усе так, щоб ти міг провести З Фіндусом цілий рік!


«З води у воду» | Оксана Лущевська (ілюстрації Оксани Були)

«Видавництво Старого Лева»

 

Десятирічна Данка обожнює плавати, вода — її стихія. Дівчинка має супермету на літо – перепливти річку в її містечку. Проте боїться, що Бодя, який закохався в неї по вуха і скрізь за нею ходить, завадить їй здійснити задумане. Щоб спекатися хлопчиська, вона просить місцевого графітчика Скретча вдати її бойфренда. Та чи найкращий це план?.. Читайте у новій повісті Оксани Лущевської «З води у воду».

×