• 04 Вересень, 2019

Коротко та химерно: тематичний кластер «Фантастика» на 26 BookForum

Фантастиці часто закидають те, що вона говорить про абстрактні чи надумані речі. Та раз за разом фантастика – чи наукова, чи фентезі – доводить: кращі її твори розповідають про цілком впізнавані та актуальні проблеми. Про те, що відбувається тут і зараз. Або про те, що може відбутися, якщо ми й далі дозволимо собі вірити в казки про «нас це не стосується».

Зібрали для вас підбірку заходів тематичного кластеру, які не варто пропустити любителям горору та романів Пітера Воттса.

18 вересня

Зустріч з польським письменником Лукашем Орбітовським

У книгарні «Кголенд» пройде зустріч з однією із найпотужніших зірок на сучасному польському літературному небосхилі, Лукашем Орбітовським, та представлення українського перекладу збірки оповідань «Голова змія», яка є своєрідним ретроспективним зрізом творчості письменника.

Подія в програмі.

19 вересня

Презентація першого роману Євгена Ліра з масштабної трилогії «Хассара»

Євген Лір уже відомий українському читачеві і як автор збірки екзистенційного горору «Підземні ріки течуть», і як перекладач не менш моторошних творів — завдяки йому українською заговорили творець «Короля у Жовтому» Роберт Чемберс та Алістер Кровлі, «найжахливіша людина на світі».

На 26 BookForum Євген Лір представить нову книгу «Степовий бог», яку підготувало до друку видавництво «Дім химер».

Подія в програмі.

20 вересня

«По той бік пам’яті»: колективне несвідоме, закарбоване у прадавніх казках, та його вплив на світосприйняття сучасної людини

У своєму новому романі «По той бік пам’яті» Ксенія Циганчук підняла ряд важливих питань, на які намагатиметься дати відповідь під час 26 BookForum у книгарні «Книжковий лев». Чи існує «генетична» пам’ять? Ким були наші предки? Хто ми є? У форматі лекції авторка пропонує «відшукування причетного», адже «чужих» людей не буває.

Подія в програмі.

Презентація роману Наталії Матолінець «Академія Аматерасу»

Це історія про те, що найзапекліші битви — завжди з собою, найважливіші подорожі — у глибини власної душі, а любов і дружба варті того, щоб виходити за межісвоїх можливостей, стіни законів та навіть за грань життя і смерті. Адже не треба бути могутнім богом, щоб бути людиною.

Подія в програмі.

21 вересня

Презентація темного фентезі «Аркан Вовків» Павла Дерев’янка

Автор розкриє міфи про характерників в українській культурі в контексті культу воїнів-звірів та його відображення в літературі, і розповість про те, як це сформувало світ його темного фентезі з елементами альтернативної історії.

Подія в програмі.

Презентація науково-фантастичного роману Ілларіона Павлюка «Танець недоумка»

Космічний біолог Гіль, за плечима якого чимало військових операцій, переживає не найкращі часи: безробіття, безгрошів’я, сім’я на межі розлучення, ще й висока ймовірність, що проявиться спадкова генетична хвороба, в якій швидка смерть — це чи не найкращий фінал.

І ось неочікувано з’являється пропозиція роботи — наукова експедиція на далеку планету. Чи виявиться рішення летіти, до якого підштовхує страх, правильним? І чи такі вже мінімальні ризики на далекій і химерній планеті Іш-Чель?

Подія в програмі.

Обговорення футурологічних прогнозів і застережень в романах Пітера Воттса «Сліпобачення» та «Ехопраксія»

Не секрет, що науковець і творець культової жорсткої фантастики Пітер Воттс не надто оптимістично дивиться на майбутнє людської цивілізації. Чому так? Розбиратися будуть знавці творчості Воттса – письменники, видавці і науковці.

Подія в програмі.

22 вересня

Від Ґеймана до Бабая: фендоми по-українськи

Думаєш, співпраця видавців і фендомів це просто? Нічого ти не знаєш Джон Сноу! Із Серсеєю домовитись легше!

Подія в програмі.

Коротко та химерно: дискусія на основі тематичних збірок оповідань,що побачили світ у видавництві «Дім химер» у 2019 році

Менш ніж за рік роботи новостворене видавництво «Дім Химер» запустило п’ять успішних проектів авторських та гуртових збірок короткої прози.

У чому ж секрет успіху оповідань супроти великих романів? Дискусія має на меті підвести підсумки даних проектів та окреслити перспективи розвитку короткої химерної прози в українській літературі.

Подія в програмі.

Повна програма тематичного кластеру.

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців».

Співорганізатори: 
ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

Підбірку підготувала Дарина Шалова

×