• 03 Вересень, 2019

Мовою кіно: 14 фільмів на 26 BookForum

Щороку головний культурний фестиваль країни урізноманітнює формати і цього разу традиційно готує для відвідувачів більше, ніж просто книжкові новинки, поетичні читання і письменницькі дискусії. Фільм-концерт, документальні стрічки, ніч кіно про поетів — розповідаємо, що подивитися на 26 BookForum. 

Ніч кіно про поетів

У ніч з 18 на 19 вересня на 26 BookForum відбудеться Ніч кіно про поетів. На глядачів чекає цикл фільмів Олександра Фразе-Фразенка: «Пан Ніхто», «Акваріум в морі», «Дім на сімох вітрах» і «Чубай». Перегляд розпочнеться з прем’єри стрічки про українсько-американського письменника Юрія Тарнавського «Casi Desnudo» з обговоренням за участі головного героя. 

Ніч кіно про поетів проведуть у Львівському палаці мистецтв. Подія триватиме до 01:00.  

Подія у програмі.

Намір

Короткометражний фільм Анни Смолій за мотивами роману Любка Дереша «Намір» покажуть на 26 BookForum. Показ відбудеться у кінотеатрі «Коперник» 19 вересня о 13:00. 

Подія у програмі. 

Заборонений

«Тюрма української культурної інтелігенції — Радянський Союз» — книгу і фільм «Заборонений» про останні дні життя та таємничу смерть Василя Стуса презентують на 26 BookForum. Подія відбудеться у четвер, 19 вересня, о 18:30 у кінотеатрі «Коперник». Після показу глядачів запрошують на зустріч з творцями фільму та авторами книги.

Подія у програмі.

Постдок* про права людини

У п’ятницю, 20 вересня,  кінопоказ з обговоренням проведе Експертний центр з прав людини. Організація здійснює науково-прикладні дослідження з актуальних проблем забезпечення прав людини у сфері кримінальної юстиції. Відвідувачів 26 BookForum запрошують на тематичний постдок із реальними історіями реальних людей. Подія відбудеться у готелі «Ріус». Початок о 10:00.

*Постдок є відносно новим терміном у кіномистецтві на позначення пограничного жанру між ігровим і документальним кіно. 

Подія у програмі

Розділові наживо

Фільм-концерт «Розділові наживо: слова, якими можна все пояснити» познайомить відвідувачів 26 BookForum із культовим мультидисциплінарним проєктом «роздІловІ» за участю Сергія Жадана, Олі Михайлюк, Олексія Ворсоби(Білорусь), Томека Сікори (Польща) та Сергія Пілявця. На глядачів чекають ексклюзивні робочі матеріали фільму-концерту. Жадан, режисер Вадим Ільков та продюсерка Дар’я Бассель говоритимуть про жанр фільму-концерту та його роль у поширенні та збереженні сучасних культурних явищ, а також розкажуть про знімальний процес і чому фільм — крапка у житті проєкту «роздІловІ» у тому форматі, в якому він існує зараз.   

Показ відбудеться у п’ятницю, 20 вересня, у Культурно-мистецькому центрі «Дзиґа». Початок о 12:00. 

Подія у програмі.

Кончений

На 26 BookForum покажуть короткометражну стрічку «Кончений» за сценарієм Катерини Бабкіної. Показ відбудеться у п’ятницю, 20 вересня, у кінотеатрі «Коперник». Початок о 20:00. 

Подія у програмі

Солодка Даруся

Короткометражну екранізацію бестселера Марії Матіос «Солодка Даруся» режисерки Олександри Степашко мають нагоду побачити відвідувачі 26 BookForum. Показ відбудеться у суботу, 21 вересня, у кінотеатрі «Коперник» о 10:30. 

Подія у програмі

Прем’єра фільму про Лисяка-Рудницького

Інтелектуальну біографію Івана Лисяка-Рудницького оповість фільм на честь видатного історика. Прем’єрний показ відбудеться у суботу, 21 вересня, у Центрі Шептицького в УКУ. Початок о 16:30. 

Подія у програмі

Боротьба Джамали

Показ документального фільму «Боротьба Джамали» від DOCUDAYS UA відбудеться на 26 BookForum. Життя Джамали та її родини в Криму зафільмувала шведська журналістка Елін Йонссон. «Це дуже особистий і потужний портрет надзвичайно талановитої жінки, а також пісні і виступу, які пролили світло на історичні події та сучасну політичну ситуацію», — кажуть організатори показу. Подія відбудеться у суботу, 21 вересня, у Центрі Шептицького в УКУ. Початок о 16:30. 

Подія у програмі

Лишатися не можна тікати

На відвідувачів 26 BookForum також чекає фільм «Лишатися не можна тікати» за сценарієм Андрія Любки. Показ відбудеться у неділю, 22 вересня, о 19:30 у кінотеатрі «Коперник». 

Подія у програмі

26 BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду. 

Організатор – Громадська організація «Форум видавців». 

Співорганізатори: ДУ «Український інститут книги», Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація,  Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.  

Текст – Ольга Ярова

×