fbpx
  • 05 Квітня, 2018

#на_подивись: 5 фільмів про письменників

Рубрика #на_подивись – це порятунок для усіх, хто не знає що подивитися. Цього разу ми підготували для вас підбірку фільмів про письменників, які варто подивитися.  Адже у кожного автора є своя, особиста історія, яка заслуговує на екранізацію не менше, аніж його найкращі романи.


«Сільвія» | «Sylvia»
про Сільвію Плат (2003 рік)

Фільм оповідає про історію кохання  двох знаменитих літераторів XX століття – американської поетеси Сільвії Плат і британського поета Теда Хьюса. З моменту першої зустрічі вони поринули в бурхливий роман.

Тільки ось історія їхнього сімейного життя закінчилася не так, як можна було б очікувати. Тонка, ранима натура, Сільвія не витримала випробувань. А, може бути, за її смертю криється якась таємниця? Картина розкриває перед нами чарівний світ міфів і легенд про легендарну поетесу, романтику і трагедії однієї з найбільш приголомшливих любовних історій нашого часу …

У головній ролі: Гвінет Пелтроу.

 


     «Убий своїх коханих»  | «Kill Your Darlings»
про Аллена Гінсберга, Джека Керуака
і Вільяма Берроуза (2013 рік)

 

Події стрічки розгортаються в 1944 році. Саме в цей час відбувається жахливе вбивство, яке змогло звести воєдино найвидатніших письменників покоління бітників. І так, разом зустрічаються такі люди, як Аллена Гінзберг, Уїльям Берроуз, а також Джек Керуак.

Головні ролі в стрічці виконали Деніел Редкліфф, Дейн ДеГаан, Майкл Голл.

 

 

 

 

 


«Геній» | «Genius»
про Томаса Вулфа, Ернеста Хемінгуея
і Скотта Фіцджеральда (2016 рік)

Скотт Фіцджеральд перебуває у творчій кризі, Ернест Гемінґвей збирається в передвоєнну Іспанію, а Томас Вулф приносить свій рукопис редакторові Максвелу Перкінсу.

Томас Вулф – ексцентричний відчайдух, який поставив за мету написати книгу «одразу про всю Америку». Звісно, такий амбітний задум ніколи б не був завершений, аби не знайшлася людина, яка б змогла вчасно зупинити автора. Увага стрічки зосереджена на тому, яких зусиль Максу Перкінсу довелося докласти, аби книги Вулфа не відлякали читачів своїми розмірами.

«Геній» один із рідкісних фільмів, які з таким захоплення і повагою зображають роботу літературного редактора.

У головних ролях: Колін Ферт,  Джуд Лоу, Ніколь Кідман.

 


«Капоте » | «Capote»
про Трумена Капоте (2005 рік)


Біографічна драма про ексцентричного Трумена Капоте акцентує увагу на його дослідженні для написання книги “Холоднокровне вбивство”. Для цього письменник розмовляє з двома вбивцями, що позбавили життів сім’ю з чотирьох осіб. Безсумнівно, такі дослідження не можуть не залишити сліду в душі письменника, і він стикається з глибокими переживаннями. До всього іншого, у фільмі фігурує інший персонаж відомої американської письменниці, подруги дитинства Капоті — Харпер Лі, з під пера якої вийшов роман “Убити пересмішника”.

 

 

 

 


  «Чарівна країна» | «Finding Neverland»
про Джеймса Баррі
 (2004 рік)

 

Біографічна стрічка про неординарного, але талановитого письменника Джеймса Метью Баррі. За сюжетом, Баррі – драматург-початківець, кожна п’єса якого все гірша за попередню. Але його письменницький талант починає стрімко розвиватися, коли він знайомиться з вдовою та її чотирма синами. Саме ці діти надихають Баррі на створення Пітера Пена.

 

 

 

 

 

 

 

 

×