• 14 Вересень, 2017

Освіта творить сенси для майбутнього покоління

14 вересня на базі центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету стартував  тематичний кластер “Освіта”  за підтримки й організації Українського інституту майбутнього.

Разом з експертами з України  та закордону учасники обговорюватимуть   віхи системи освіти 2017-2018 навчального року, яка кардинально відрізняється від  тенденцій минулих років. Більшість змін обумовлені ґрунтовною  модернізацією. З наступного року все буде по іншому, для батьків, дітей і держави. Матеріальне підґрунтя світу втратило вагу, інформація й, відповідно, інтелект і талант – нова валюта. Має відбутися перехід від школи знань до школи компетентності. Акцентуватимуть увагу на індивідуальному розвитку особистості, готуватимуть майбутнє покоління до життєвих викликів. Конвеєр, де замість звичних стосунків вчитель-учень,  розвинена  цілісінька мережева система запланованої співпраці (це не можна назвати взаємовідносинами) буде зруйновано, формуватиметься   вчитель, який служить, іде вниз і піднімає дитину, педагог – це партнер, а не ментор.

Експерт напрямку “Освіта”  “Українського інституту майбутнього” Микола Скиба акцентує увагу на тому, що   в  програмі, яку презентували організатори кластеру  поєднані аспекти  теорії і практики освітнього процесу: «Ми сподіваємося, що кожен вийде з сьогоднішнього простору з особистим ключиком до успішного майбутнього».

Активний громадський діяч, ініціатор регіональних та всеукраїнських соціальних проектів, співзасновник Українського інституту майбутнього Ігор Ліскі констатував той факт, що в Україні може бути світ радикально іншої освіти: «Варто говорити про нову школу, інший підхід, методики, але все розпочинається з символіки, з відношення  до самого поняття і дуже важливо бути сміливими в своїх поглядах, своїх пропозиціях, тому що саме для цього цей бренд зроблений. Ми хочемо бути іншими, бути сучасними, креативними. Сподіваюсь, що на Форумі  буде плідна робота, але з конкретними результатами. Освіта це не просто знання, це база цінностей , відношення людей з людьми».

Співкуратор тематичного кластеру «Освіта» , представник Форуму видавців Михайло Комарницькй анонсував  проведення ряду  змін  в сфері освіти, які стосуватимуться як учнів, так і викладачів:

  «Цей рік для українського суспільства є фантастичним: десятки, сотні освітніх ініціатив.  Коли ми робили нашу програму, ми намагались виокремити чотири блоки інформації:

Як будувати довіру: аби налагодити контакт і з школами сільських місцевостей, а не співпрацювати лише з розвиненими проектами. Які виклики стоять перед університетами?  Які освітні ініціативи сформувались в Україні за минулий рік?».

Тематичний кластер триватиме протягом трьох днів Форуму, включатиме в себе, ряд заходів. Зокрема, панельні дискусії, круглі столи, презентацію проектів та видань. Цільова аудиторія : викладачі та юнацтво.

Автор: Петро Лукіянчук

Фото: Інна Івасенко

×