Таня Габерланд: я не повинна писати, щоб змінити світ

Таня Габерланд: я не повинна писати, щоб змінити світ

18 вересня у межах 27 BookForum відбулась зустріч з Танею Габерланд ― поетесою європейської поетичної платформи Versopolis, співачкою, художницею та викладачкою. Життя Тані насичене місцями, подіями та людьми. Народилась поетеса в Південній Африці у мавритансько-німецькій родині. Протягом життя вона проживала у США, Англії, Німеччині, Саудівській Аравії, а на даний момент перебуває в Італії, в Мілані. 

Стосовно такого сильного впливу різних національностей та культур Таня жартує: «У хороші дні почуваюсь пов’язаною з цілим світом, у погані дні це нагадує шизофренію». Дім для поетеси ― це більше, ніж просто місце, оскільки для неї не існує жодних національних кордонів. Єдиною важливою деталлю для неї є наявність поблизу великої водойми, адже вода для Тані є певним натхненником та джерелом сили.

На творчий шлях Тані вплинула її мавританська бабуся, яка була поетесою та привила онуці любов до поезії шляхом поєднання слів та дотиків. Перший вірш жанру хайку дівчинка написала приблизно у 7 років. Вона навіть навчалась за програмою «creative writing» у Кейптаунському університеті. Там Тані пощастило із ментором, який дав їй поштовх писати не за якимись умовними поетичними «правилами», а за власним душевним покликом. У цьому ж університеті було видано першу книгу авторки «Hyphen» («Дефіс»). Проте, за словами самої Тані, вона не вважала себе поетесою, допоки люди не почали так її називати.

Також Таня Габерланд отримала освіту викладача і навчала англійської мови у старшій школі за стандартною затвердженою системою. Після розчарування у класичному викладанні вона навчала англійської жінок та біженців у Південній Африці, та з часом покинула і цю справу. Лише переїхавши до Італії, вона повертається до викладання, виробляє власний спосіб передачі інформації своїм студентам ― шляхом поезії, розмов на цікаві для них теми, а не звичним завченням граматичних правил. Викладацький досвід навчив Таню бути дисциплінованою та відкритою до комунікації із оточенням і у власній творчості.

Окрім поезії, Таня видала дві книги. «З одного боку, коли видають твою книгу, це додає впевненості та віри у себе, ― говорить авторка, ― а з іншого боку, є відчуття, що потрібно видавати ще і ще. А поезія - це не масове виробництво».

Поезії Тані надзвичайно цікаві ― свої вірші вона доповнює інтонаціями, мімікою та жестами. На її думку мистецтво, література, освіта та терапія повинні взаємодіяти та вплітатись у соціальний простір. Саме тому особистість та творчість Тані Габерланд однозначно вартує вашого ознайомлення.

Дивіться подію онлайн:

27 Львівський міжнародний BookForum відбувається за підтримки Українського культурного фонду та Львівської міської ради, у партнерстві з Fedoriv Group. Зміст матеріалу є виключною відповідальністю організаторів і не відображає позицію УКФ.

Авторка матеріалу: Яна Тепла