Латиноамериканська література на 28 BookForum

Латиноамериканська література на 28 BookForum


Спецпроєкт “Латинська Америка” у межах 28 Львівського міжнародного BookForum виник як реакція на розвиток стосунків України, Центральної та Південної Америки, а також дедалі більшу цікавість українського читача до літератури цього регіону. 


Анабель Рамірес кураторка цього проєкту. Вона є співзасновницею «Видавництва «Компáс». Напрям діяльності Анабель  — розвиток культурних  зв’язків з країнами Латинської Америки, Іспанією та Португалією. Крім основної діяльності, Анабель є режисеркою та акторкою в англомовному незалежному театрі ProEnglish Theatre.


"Цікавість до літератури Латинської Америки не в останню чергу підтримується любов’ю до екзотичності та загадковості, якою вона огорнута. Міфологічність, фольклорність, різнобарв’я, магічний реалізм — за все це ми цінуємо такі визначні твори як “Сто років самотності” Ґабріеля Ґарсії Маркеса. Це своєрідне відчуття світу знаходить своїх прихильників в Україні вже багато років і не дивно. Чи не є це тою найважливішою точкою перетину наших культур? Ми ставимо собі і вам це питання і сподіваємось пошукати відповіді впродовж подій спецпроєкту, - зазначає Анабель Рамірес.


Та все ж, ми переконані,  що “магічний реалізм” далеко не все, що може нам запропонувати латиноамериканська література.


Країни цього регіону, не зважаючи на все їх різноманіття, об’єднує одна характеристика притаманна також Україні: зростання та пошук власної ідентичності. У 2021 році особливо необхідно уважно поглянути на новітню літературу країн Латинської Америки, адже маючи багато спільного, ми можемо “звірити орієнтири”, запозичити досвіди, зрозуміти своє місце в глобальному контексті “дорослішання”. Говорити на рівних про теми, які нас поєднують та відрізняють від інших — невід’ємна частина становлення власного міцного літературного процесу.


Саме тому цього року наша увага зосереджена на сьогоденні: що відбувається “там, у них,” зараз? Які сенси, теми, питання, цілі ставлять перед собою сучасні письменники? Яким чином вони стали тим, ким вони є? Яке місце сучасної літератури в становленні латиноамериканських країн?"

 

Щоб відповісти на ці та багато інших питань в межах спецпроєкту відбудуться онлайн та офлайн зустрічі з сучасними письменниками з Мексики та Аргентини, дискусії з перекладачами та видавцями, які займаються літературою Латинської Америки; цілий стенд буде присвячений максимальній презентації літератури регіону, представленій українською мовою. Посольства Аргентини, Мексики та Бразилії приєднаються до нас!"


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.


Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.