Письменницькі інсайти на 28 BookForum

Письменницькі інсайти на 28 BookForum

В рамках кластеру «Письменницькі інсайти» письменниця Гаська Шиян, лауреатка The European Union Prize for Literature (EUPL) 2019, кураторка кластеру «Письменницькі інсайти» розпитуватиме про дорослішання лауреаток Літературної премії Євросоюзу (EUPL) – Ґерду Бліс (Нідерланди), Ірен Соло (Іспанія), Каллію Пападакі (Греція) та Ізабель Вері (Бельгія).


«Чи означає дорослішання відмову від дитячої фантазійності? Чи передбачає дорослішання відмову від підліткового бунту? Чи означає фантазійність і бунтарство дорослої людини, що вона невиправно інфантильна? Наскільки всі ці риси важливі для письменництва і чи є визначальною зрілість для написання творів, які стануть орієнтирами на мапі часу і відображення епохи? Що таке, врешті-решт, час і як його плинність корелюється з дорослішанням?, – такі питання ставить Гаська Шиян. – Безумовно, люди, які присвятили себе письму і літературі схильні ставити собі усі ці питання. Надто коли занурюєшся в написане раніше і бачиш в ньому суголосність, відчуваєш античних авторів своїми ровесниками. 


Наскільки по-різному дорослішання проявляється в різних культурах і традиціях та які характеристики є визначальними для нього? Чи передбачає сміливість писати розуміння, що “дорослі — це ми”, чи частіше це крик розгубленої дитини, якщо не голосіння немовляти, яке потребує турботи? 


Дорослішання колективне, суспільне, державне: наскільки сучасний світ є пісочницею, де лупляться лопатками й вдаються до булінгу? І хто, у такому випадку, той дорослий, який має достатньо досвіду, щоб взяти на себе відповідальність координування примирення? 


Зрештою, якими є наші очікування від номінального віку і наскільки вони релевантні реальності? На що саме ми орієнтуємося, коли вважаємо, що варто і личить робити у 10, 20, 30, 40, 50? Що визначає зміну покоління і де пролягає межа нерозуміння нового?


В рамках кластеру Writers’ Insights ми шукатимемо відповідей на усі ці питання разом із письменницями та поетками з різних країн: Південної Африки, Чехії, Бельгії, Нідерландів та Греції».


Усі події 28 BookForum — безкоштовні. Онлайн-трансляції дивіться на сайті bookforum.ua.

Програма фестивалю налічує 120 подій, 250 учасників, зокрема - 25 іноземних авторів з 21 країни світу.


Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів